Synology-Forum.nl
Overige software => DDNS / Quick Connect / EZ-Internet / Portforwarding => Topic gestart door: EstherT op 17 juli 2014, 14:34:19
-
Ik hoop dat ik de vraag hier juist stel. Ik ben aardig onbekend met het hele technische gebeuren dus ik hoop dat iemand mij in huis-tuin en keuken taal wat uitleg kan geven.
Ik heb hier een DS212j staan als externe schijf, mijn collega kon hier voorheen altijd op inloggen via een bepaalde link. Echter blijkt die link nu niet meer te werken. Ik kreeg het advies om de modem en de NAS te herstarten (gedaan) en te kijken of poort 7000 open staat. Dit is allemaal het geval. Echter kan mijn collega nog steeds niet via de webbrowser op de NAS komen. Ik overigens wel gewoon direct.
Dus kan iemand mij uitleggen hoe ik ervoor kan zorgen dat zij er via de webbrowser weer op kan komen? Oftewel: hoe maak ik een nieuwe werkende link aan? Hopelijk kan iemand mij het uitleggen. Alvast bedankt!
-
Poort 7000 doet niets voor je NAS.
Het gaat niet alleen om het open stellen van poorten, maar dat het van buitenaf in de modem/router naar de NAS wordt doorgestuurd (geforward).
De gebruikte poorten van een NAS:
http://www.synology.com/nl-nl/support/faq/299
Benaderen van buitenaf het makkelijkste via een account bij Synology "My DSCenter"
https://myds.synology.com/support/register.php?lang=nld
....en dan de mogelijkheden van "QuickConnect" of een DDNS Hostnaam
Zie blz. 36 en 37 van de DSM handleiding (DSM 5.0) :
http://ukdl.synology.com/download/Document/UserGuide/DSM/5.0/Syno_UsersGuide_NAServer_nld.pdf
Oudere versie DSM, zie overeenkomende pagina's.
-
Poort 7000 doet niets voor je NAS.
Dat ligt er maar aan, ik heb b.v. 7777 geforward voor File Station gasten op m'n DS413j (DSM 4.3 printscreen).
[attachimg=1]
Misschien wordt bij TS poort 7000 ook gebruikt voor File Station ?
-
Voor iemand die naar eigen zeggen onbekend is met het hele technische gebeuren, verwacht ik niet dat hij/zij andere poorten zou hebben toegewezen dan standaard gebruikelijk binnen de DSM software.
-
Zou kunnen, maar misschien door een extern iemand ooit laten doen ?
We zien het wel ;)
-
Heeft de collega per abuis een paar keer verkeerd ingelogd en is nu geblokkeerd ?