Auteur Topic: 1. Synology DS213 Air extern benaderen + Telenet modem  (gelezen 6148 keer)

Offline MonkeyDo

  • Bedankjes
  • -Gegeven: 0
  • -Ontvangen: 0
  • Berichten: 3
1. Synology DS213 Air extern benaderen + Telenet modem
« Gepost op: 25 februari 2013, 08:04:48 »
Beste forumleden,

ik heb een probleem met de instellingen van mijn NAS Synology DS213 Air.
Thuis werkt alles perfect en kan via Disk Station Manager alles raadplegen, ook via ipad, zolang het maar lokaal blijft.

Het extern aanspreken lukt mij echter niet. Dit zou via port forwarding moeten gebeuren (mijn telenet) maar ik heb geen idee wat ik juist moet instellen en wat juist mijn IP-is voor wat en hoe.
De EZ internet kan ik niet gebruiken omdat ik geen router heb.

Ik heb een telenet modem, 1 jaar oud (docsis 3.0, verder geen extra router of switch.

Heeft er iemand ervaring met deze instellingen?
Ik had gewoon het ip-adres van mijn nas (hetgeen ik bovenaan als url in de web app zie *) ingebracht bij de portforwarding in Mijn Telenet. Op poort 5000 , dit blijkt echter niet te werken.
(* mijn URL waar ik thuis op werk is: http://192.168.0.XXX:5000
Bijkomende vraag: ik benader de NAS op een externe computer toch ook gewoon via http://192.168.0.XXX:5000 ?

Bedankt alvast

Offline Martijndez

  • MVP
  • *
  • Bedankjes
  • -Gegeven: 115
  • -Ontvangen: 191
  • Berichten: 1.186
Re: 1. Synology DS213 Air extern benaderen + Telenet modem
« Reactie #1 Gepost op: 25 februari 2013, 09:29:21 »
Je benaderd je nas extern dmv je externe adres. Het adres wat je hier omschrijft is je interne adres.

1. Als eerste is het van belang om te checken of je de poorten juist heb geforwared. De makkelijkste manier is te surfen naar http://www.whatismyip.com/ Hier zie je je extern ip adres.

2. Typ dit adres in  je browser gevolgd door ":5000". Om er zeker van te zijn dat het werkt kan je dit het beste doen op een apparaat die niet in je eigen netwerk zit (pc bij de buren, op en gsm via 3g), sommige routers kunnen nl. niet omgaan met een extern adres van het netwerk waar de router zich in bevind.

Als dit werkt kom je bij de volgende stappen; Nu is het belangrijk om te achterhalen of je een statisch (of te wel een vast) ip adress of een dynamisch (of te wel een zo nu en dan een wisselend) ip adres van je profider krijgt. Je zou hier voor moeten googlen of je provider voor moeten contacten.

Heb je een statisch adres dan kan je dit ip adres altijd gebuiken om extern in te loggen. Je zou ook een domein kunnen registreren en deze naar je ip adres laten verwijzen via DNS. Hoe je dit moet doen kun je na vragen bij het bedrijf waar je je domein laat registreren.

Heb je een dynamisch adres dan heeft synology een mooie oplossing voor je. Ga naar configuratiescherm --> DDNS en registreer hier een synology ddns adres. Wanneer je dit gedaan heb is je nas altijd te bereiken op jehostnaamhier.synology.me. De DS houd dan zelf in de gaten of je IP adres wisselt en geeft het door aan een server van synolgy zodat je altijd te bereiken bent.
DIY NAS, Core I3 3.8Ghz, 8gb DDR 1600, 6 x WD60EFRX, OpenMediaVault 2.*
DS115j, 1 x WD6400AACS met DSM 5.1

Offline MonkeyDo

  • Bedankjes
  • -Gegeven: 0
  • -Ontvangen: 0
  • Berichten: 3
Re: 1. Synology DS213 Air extern benaderen + Telenet modem
« Reactie #2 Gepost op: 25 februari 2013, 10:50:09 »
Citaat van: "Martijndez"
Je benaderd je nas extern dmv je externe adres. Het adres wat je hier omschrijft is je interne adres.

1. Als eerste is het van belang om te checken of je de poorten juist heb geforwared. De makkelijkste manier is te surfen naar http://www.whatismyip.com/ Hier zie je je extern ip adres.

- Het ip-adres wat ik zie op http://www.whatismyip.com is mijn extern ip-adres waarlangs ik de NAS ga benaderen dan?
- Wat stel ik dan in bij de portforward op mijn modem bij mijn provider?  
Zo ziet de portforward eruit bij telenet:
http://imageshack.us/photo/my-images/17/telenet.jpg/

Offline Robert Koopman

  • Global Moderator
  • MVP
  • *
  • Bedankjes
  • -Gegeven: 275
  • -Ontvangen: 1805
  • Berichten: 10.997
    • http://www.dwvbb.nl
Re: 1. Synology DS213 Air extern benaderen + Telenet modem
« Reactie #3 Gepost op: 25 februari 2013, 10:57:43 »
Klopt, je gaat dus naar dat externe IP adres.
In je Telenet modem. wat ook een router is toch?, forward je de betreffende poort naar het (vaste) interne adres van je NAS.
Je hoeft nergens in je modem dat externe IP adres te gebruiken.

Deze forward zet de buitenwereld op die poort door naar het interne IP adres van de NAS.
Dit moet je doen voor alle poorten die je nodig hebt.
Veel applicaties gebruiken verschillende poorten.
RS812+ : 3*WD60EFPX 6.2.4-25556 Update 7 SHR
RS814+ : 3*WD30EFRX 7.1.1-42962 Update 6 Btrfs

Offline MonkeyDo

  • Bedankjes
  • -Gegeven: 0
  • -Ontvangen: 0
  • Berichten: 3
Re: 1. Synology DS213 Air extern benaderen + Telenet modem
« Reactie #4 Gepost op: 26 februari 2013, 13:15:09 »
Het is me gelukt, bedankt voor de info


 

Instellen Synology DS 214 +

Gestart door BomieBoard Synology DSM algemeen

Reacties: 3
Gelezen: 1582
Laatste bericht 28 mei 2014, 12:11:39
door Briolet
WiFi gaat uit bij benaderen DS

Gestart door Psvu2Board Netwerk algemeen

Reacties: 6
Gelezen: 1216
Laatste bericht 24 augustus 2019, 01:49:43
door Psvu2
z-wave op Synology

Gestart door BozoBoard 3rd party apps integratie in DSM

Reacties: 12
Gelezen: 16056
Laatste bericht 01 september 2014, 21:06:59
door ivom74
Externe HD backup via "Time-machine" of Synology backup tool

Gestart door grindalBoard Data replicator & overige backupsoftware

Reacties: 5
Gelezen: 1226
Laatste bericht 06 oktober 2019, 11:04:23
door eaz
Hulp gevraagd voor DS213+

Gestart door Kees1965Board Synology DSM algemeen

Reacties: 18
Gelezen: 5483
Laatste bericht 06 augustus 2014, 14:13:53
door Kees1965