Synology-Forum.nl

Overige software => Data replicator & overige backupsoftware => Topic gestart door: DSM'tje op 05 juni 2013, 20:37:53

Titel: Shared Folder Sync werkt niet naar behoren?
Bericht door: DSM'tje op 05 juni 2013, 20:37:53
Ik heb 2 Syno's. 1 thuis en 1 in een data center.
Op de Syno in het data center (Syno1) heb ik een foto map welke ik deel naar mijn Syno thuis (Syno2) via Gedeelde Map Synchronisatie.
Op het moment dat ik de Gedeelde Map Synchronisatie configureer dan synct hij alles perfect van Syno1 naar Syno2. Tijdens de configuratie heb ik gekozen om te syncen bij wijziging.

Als ik nu op Syno2 in de foto map een nieuw bestand zet of een nieuwe foto upload dan synct ie helaas niet meer automatisch naar Syno1.

Als ik op Syno2 naar Gedeelde Map Synchronisatie ga en daar aan klik: Volledig Synchroniseren dan lukt het wel en sync ie wel netjes mijn nieuwe bestanden.

Maar automatisch syncen na een wijziging is dus hetgeen wat niet werkt.

Iemand enig idee wat er aan de hand is?
Titel: Re: Shared Folder Sync werkt niet naar behoren?
Bericht door: Hofstede op 05 juni 2013, 20:55:53
Shared folder sync is niet bi-directioneel. Het is bedoeld als een backup van een shared folder naar een shared folder op een andere server. Dus maar één kant op.
Titel: Shared Folder Sync werkt niet naar behoren?
Bericht door: DSM'tje op 05 juni 2013, 21:14:47
Dank voor je reply. Maar dat weet ik.
Dus op het moment dat ik wat wijzig op Syno2 moet dat op Syno1 te zien zijn. (Niet andersom)

Maar helaas is dat niet zo.
Titel: Re: Shared Folder Sync werkt niet naar behoren?
Bericht door: Hofstede op 05 juni 2013, 21:36:45
Hij moet synchroniseren van je Bron naar je Doel.
De machine waarop je de taak om een synchronisatie uit te voeren van een gedeelde map definieert is de Bron.
De machine waarop je de netwerk backup service hebt ingeschakeld is het Doel.

Ik kan uit je post helaas niet precies opmaken welke je als Bron en welke je als Doel hebt gedefinieerd.
Titel: Re: Shared Folder Sync werkt niet naar behoren?
Bericht door: DSM'tje op 05 juni 2013, 21:48:16
Syno2 (data center) = Bron
Syno1 (thuis) = Doel

Op Syno2 staat Gedeelde Map Synchronisatie geconfigureerd. Deze staat zo ingesteld dat hij bij wijzigingen zou moeten syncen naar zijn doel (Syno1 is dit geval).

Op Syno1 staat netwerk backup aangevinkt en Gedeelde Map Synchronisatie staat ook aangevinkt.
Als ik ook kijk bij de Verbindingslijst op Syno1 dan zie ik staan: Syno2\photo
Dat klopt want deze map (op de bron = syno2) moet hij syncen.

De sync zelf is niks mis mee, aangezien als ik op de bron (Syno2) op Volledig Synchroniseren klik dan gaat het wel goed.
Het gaat er dus om dat hij niet automatisch uit zichzelf sync als er veranderingen zijn.
Titel: Re: Shared Folder Sync werkt niet naar behoren?
Bericht door: Hofstede op 05 juni 2013, 22:25:17
Ik zie op het engelstalige Synology forum dat er meer mensen met dit probleem zijn. Helaas is er nog geen precieze oorzaak gevonden.

Misschien kun je het probleem het beste bij Synology melden.
Titel: Re: Shared Folder Sync werkt niet naar behoren?
Bericht door: DSM'tje op 05 juni 2013, 22:28:32
Oeiii das balen!  :o

Ik ga zometeen maar gelijk een ticket aanmaken bij Synology.
Bedankt voor het meekijken en meedenken iig!
Titel: Re: Shared Folder Sync werkt niet naar behoren?
Bericht door: VictorV op 06 juni 2013, 13:44:45
Als alternatief voor Shared Folder Sync (of NetBackup) zou je ook eens kunnen kijken naar BitTorrent Sync.

BitTorrent Sync synchroniseert bestanden tussen twee of meer 'devices' via het BitTorrent peer-to-peer protocol. Je kunt er two-way, one-way of one-time folder synchronisaties mee uitvoeren.

Let op: BTSync is alpha software, dus zal veeeeel meer fouten bevatten dan een officiële release.

Jij wilt automatische 'mirror' van je foto's van de ene Syno naar de andere en dat kun je met BTSync uitvoeren. Op de SynoCommunity site is een BTSync package aanwezig: http://www.synocommunity.com/packages. Syno package updates zijn er ongeveer een week na de BTSync updates.

Lees op de BitTorrent Sync site meer over toepassingen: BitTorrent Sync site: http://labs.bittorrent.com/experiments/sync.html (http://labs.bittorrent.com/experiments/sync.html)


Overig:
ArsTechnica over BTSync: http://arstechnica.com/information-technology/2013/04/bittorrent-sync-creates-private-peer-to-peer-dropbox-no-cloud-required/ (http://arstechnica.com/information-technology/2013/04/bittorrent-sync-creates-private-peer-to-peer-dropbox-no-cloud-required/)
BoingBoing over BTSync: http://boingboing.net/2013/04/24/bittorrent-sync-like-dropbox.html (http://boingboing.net/2013/04/24/bittorrent-sync-like-dropbox.html)

Titel: Re: Shared Folder Sync werkt niet naar behoren?
Bericht door: DSM'tje op 06 juni 2013, 14:36:03
Thanks Victor.
Ik heb BTsync al eens geprobeerd. Was er niet helemaal kapot van.

Op dit moment doe ik de Shared Folder Sync maar handmatig ipv automatisch bij wijziging.
In principe gaat dat goed het is alleen een extra handeling.
Titel: Re: Shared Folder Sync werkt niet naar behoren?
Bericht door: Hofstede op 06 juni 2013, 14:50:29
Wat ik me nog afvroeg.

Je kunt shared folder sync toch ook om de zoveel uur laten uitvoeren (in plaats van bij wijziging)?

Werkt dit ook niet?

Titel: Re: Shared Folder Sync werkt niet naar behoren?
Bericht door: DSM'tje op 06 juni 2013, 15:15:48
Dat werkt idd wel.
Het is echt puur dat ie de map "niet in de gatenkan houden".