Synology-Forum.nl

Overige software => Data replicator & overige backupsoftware => Topic gestart door: ufosyno op 02 november 2019, 11:49:58

Titel: Scheduled integriteitscontrole wordt niet uitgevoerd
Bericht door: ufosyno op 02 november 2019, 11:49:58
Ik heb in Hyper Backup een maandelijkse backuptaak, op de eerste van de maand 's nachts om 2 uur. Backup naar externe USB. Deze backup loopt ongeveer 2,5 uur, en ik krijg keurig een melding rond half vijf, dat de backup gereed is.

Ook heb ik daar een integriteitscontrole op ingesteld, die ook maandelijks draait, ook op de eerste van de maand om 7 uur 's morgens.

Alleen wordt die controle niet (altijd) uitgevoerd. Ik zie in het scherm, dat de laatste integriteitscontrole op 3 oktober jl is uitgevoerd, en volgens de instellingen (die ik afgelopen maand wijzigde) op 1 november, 07:00 zou moeten draaien (maar het dus niet deed).

Heb ik bij het instellen wat over het hoofd gezien? Mogen backup en controle bijvoorbeeld niet op dezelfde datum draaien? Ik heb al even zitten zoeken, maar heb er weinig tot niets over kunnen vinden.
Titel: Re: Scheduled integriteitscontrole wordt niet uitgevoerd
Bericht door: Briolet op 02 november 2019, 12:05:54
De check mag niet gebeuren als hij bezig is met de backup. Ik heb even in het log gekeken en vond 1 enkele fout bij mij:

[attachimg=1]

Hij logt deze reden echter duidelijk. Bij jou zal het dan een andere reden hebben.
Titel: Re: Scheduled integriteitscontrole wordt niet uitgevoerd
Bericht door: ufosyno op 02 november 2019, 22:22:16
Ik wordt er niets wijzer van... hij meldt geen reden.

Tijdstechnisch klopt 't allemaal wel, zo te zien.

Titel: Re: Scheduled integriteitscontrole wordt niet uitgevoerd
Bericht door: ufosyno op 04 november 2019, 16:12:46
Ik geloof dat ik het heb gevonden.

In de instellingen staat (en dat moet dan "standaard""  zijn) bij "gegevens controleren", wat is aangevinkt, ook een tijdlimiet van 30 minuten aangevinkt. In het log bleek hij er na ongeveer 27 minuten mee was gestopt.

Die tijdslimiet nu uitgevinkt en de controle weer gestart. Inmiddels een uur verder en het loopt nog.

Wel daar op een onduidelijkheid in de helpinfo gestuit: daar staat, dat de tijdslimiet op oneindig komt als er een nul wordt ingevoerd en er staat niks over aan- of uitvinken, dat zal wel iets zijn wat in de diverse updates is gewijzigd.
Titel: Re: Scheduled integriteitscontrole wordt niet uitgevoerd
Bericht door: Briolet op 04 november 2019, 16:35:27
Er is inderdaad het enige veranderd. Vroeger kon je twee checks onafhankelijk aanzetten. De data integriteit en de backup integriteit.

De eerste controleerde alleen de data structuur. De tweede de data zelf.  Nu kun je alleen de tweede aanzetten. De eerste gebeurd automatisch mee, maar dan zonder tijdslimiet.

Ik zie dat bij mij nu ook overal een limiet van 30 minuten staat. Ik dacht dat ik ooit verschillende tijden ingesteld had. Als ik in het log kijk, dan zijn de checks op de USB disks doorgaans binnen 2x 10 minuten klaar. Die op de externe 212j duren fors langer. (Die nas is traag)

Opvallend is wel het volgende log:

[attachimg=1]

Die netwerk check heeft meer dan 30 minuten geduurd, maar is toch niet afgebroken. Maar misschien telt alleen de tijd vanaf voltooing van de data integriteit. (was nu 22 + 28 minuut)  Ik heb de limiet voor de zekerheid naar 60 minuten verhoogd.
Titel: Re: Scheduled integriteitscontrole wordt niet uitgevoerd
Bericht door: ufosyno op 04 november 2019, 21:22:42
Inmiddels klaar en zonder fouten, maar draaide uiteindelijk ruim 2 uur over 359 GB aan data.

Ik zal het weer inregelen op volgende maand en dan afwachten... Dank voor 't meedenken!