Synology-Forum.nl

Overige software => Data replicator & overige backupsoftware => Topic gestart door: jervanheg op 05 september 2017, 06:59:27

Titel: Overstap van Shared Folder Sync naar andere Backup
Bericht door: jervanheg op 05 september 2017, 06:59:27
Ik zit nog op DSM 5.2, maar ik hoop dat de vraag/oplossing gelijkaardig is als bij 6.x.

Ik gebruik al een aantal jaar "shared folder sync" als Backup. In Den Beginne heb ik dat werkend gekregen, en heb er sinds niet meer aan gemorreld. Elke week (via schedule) synct die de folders naar een externe Synology.

Maar ik ben me meer en meer bewust aan het worden van de potentiele problemen:
- Ransomware zou eveneens worden gesync'd
- data die ik op de bron gedelete heb (al dan niet per ongeluk), zal ook op het doel verdwijnen
Als oplossing heb ik de scheduling afgezet, en doe de sync zo nu en dan manueel, wanneer ik me er van vergewist heb dat alles okee is.

Ik zou dus willen overstappen naar een andere backup oplossing, maar weet niet of er eentje bestaat die bovenvermelde problemen kan vermijden? Tevens zou ik willen vermijden dat zulke oplossing inhoud dat ik de volledige inhoud helemaal opnieuw zou moeten gaan syncen, want via internet is dat veel te veel..
Titel: Re: Overstap van Shared Folder Sync naar andere Backup
Bericht door: Birdy op 05 september 2017, 10:18:50
Time Backup gebruiken, is wel niet meer supported maar, wel te draaien op DSM 5.2, hier kun je de laatste versie (05-May-2016) downloaden (https://usdl.synology.com/download/Package/spk/TimeBackup/1.3-2423/).

Citaat
Tevens zou ik willen vermijden dat zulke oplossing inhoud dat ik de volledige inhoud helemaal opnieuw zou moeten gaan syncen
Het wordt dan een Backup i.p.v. Sync dus, je ontkomt er niet aan om de volledige inhoud te backuppen.
In het beginsel zou je dus de twee Nassen even in een Lokaal netwerk kunnen zetten.