Beste Synologen, (mooi gevonden @m4v3r1ck
)
Lees graag jullie ervaringen en ideeën.
Grt Bas
Ik heb Bas, naar aanleiding van zijn vraag over mijn Commander/Wingman NASsen, hem in PB even gevraagd om vooral ook even een nieuw topic aan te maken. Natuurlijk ook ter lering en vermaak van alle andere (nieuwe) Synologen hier. Bas dankjewel!
On-topic:Hallo Bas,
TL;DR Ja, die 'oude' NAS kun je zeker inzetten als off-site backup!

Mijn aanvliegroute DS1812+ <-> DS1821+
Door de introductie van DSM 7 moest ik mijn DS1812+ vervangen - niet compatibel - en heb gekozen voor wederom een 8-bay Synology DS1821+ (SHR-2). Ook heb ik die 1812+ uitvoerig getest en draait nu 8 jaar - met tussenpozen - 24/7 met 5 WD RED (2013) en 3 WD RED (2015) en dat noem ik uitzonderlijk goed.
Storage Manager DS1812+
57.000+ uur!

Ik ben nu druk bezig om mijn DS1812+ (omzetten naar het Btrfs / SHR-2, want nu nog exfat / SHR-1) in te richten en klaar te maken om als off-site backup buiten de deur te gaan gebruiken. Maar door Omikron heb ik het fysiek plaatsen bij mijn familie tot nader order uitgesteld. Jammer maar de realiteit.
Ik ben nu nog on-site bezig met een testopstelling DS1821+ -> DS1812+ en ik maak voor het maken van encrypted backups gebruik van Synology Hyper Backup.

Het is wel even wennen om deze nieuwe setup te bouwen, maar weet zeker dat een off-site backup goed is voor een rustig gemoed. Als deze DS1812+ op zijn uiteindelijke plek staat, dan voldoe ik aan de
Synology 3-2-1 Backup Strategie.
Thanks, gebruik jezelf hyper-backup om tussen je Synology's te back-uppen? Mijn eerste ervaring (linkje) is nog niet super met grote bestanden. Heb je misschien een tip om de eerste back-up sneller en stabieler uit te voeren en vervolgens de dagelijkse back-up over het web te doen?
De eerste backup zal even zeer doen, daarna natuurlijk de delta's die afhankelijk zijn van jouw gebruik aan nieuwe/wijzigen van data.
Vragen? Stel ze gerust!
Succes met het bouwen van jouw backup strategie
