Auteur Topic: Per ongeluk "ongewenste" map meegenomen in drive-backup; hoe te verwijderen  (gelezen 549 keer)

Offline ufosyno

  • MVP
  • *
  • Bedankjes
  • -Gegeven: 15
  • -Ontvangen: 71
  • Berichten: 488
Met nieuwe NAS ook overgestapt van Cloudstation naar Drive. Op mijn PC ook de nieuwe Drive-client geïnstalleerd en daar de te backuppen mappen aangegeven en de backup gestart. Dat ging (en gaat) prima.

Na enige tijd viel mij op, dat hij heel veel meer bestanden als te verwerken aangaf, dan wat ik verwachtte. Na een korte controle bleek ik per ongeluk de hele map users/AppData te hebben aangekruist  :wtf:, terwijl ik alleen de map users/AppData/Roaming moest hebben. Daardoor loopt dus nu ook de map users/AppData/Local mee... :evil: meer dan 100.000 bestandjes, die ook nog eens doorlopend wijzigen.

In de Drive-client heb ik de vinkjes verwijderd, er vanuit gaande dat hij dan ook stopt met het beackuppen van die folder. Echter blijkt nu, dat nog steeds elk wijzigend bestandje in /local toch nog meegenomen wordt. Dat zou ik graag willen laten ophouden.

Het manual geeft wel aan wat je allemaal kunt en moet instellen, maar ik heb geen handleiding kunnen vinden om een folder uit de backup te verwijderen.

Heeft iemand de oplossing?
  • Mijn Synology: ds720+
  • HDD's: 2 x WD40EFRX-68N32N0
  • Extra's: 6 gb RAM
Ik noem mijzelf een ervaren amateur, anderen noemen mij leuk gek, weer anderen.... ach, laat maar

Offline Briolet

  • Global Moderator
  • MVP
  • *
  • Bedankjes
  • -Gegeven: 181
  • -Ontvangen: 2696
  • Berichten: 16.676
Re: Per ongeluk "ongewenste" map meegenomen in drive-backup; hoe te verwijderen
« Reactie #1 Gepost op: 17 oktober 2020, 13:02:08 »
Een folder of file met terugwerkende kracht verwijderen kan niet. Dat is inderdaad een groot manco van Drive & Cloudstation. Als je b.v. een file hebt waar je leesbaar een wachtwoord opgeschreven hebt en je komt er achter nadat er een backup gemaakt is, heb je gewoon pech. Je moet de hele backup wissen om die ene file kwijt te raken.

Bij Time Machine voor de mac kun je in elk geval nog via een optie-klik op zo'n file, die hele file met terugwerkende kracht uit alle versies verwijderen. Zelf een systeem als Git, dat elke verandering vasthoud, heeft een optie om toch files uit de historie te halen.

Het enige wat je bij Drive nog kunt doen, naast compleet wissen, het aantal versies op 1 zetten. Hij gaat dan alle versies wissen totdat je de versie over houdt waar die file al niet meer in stond. (Denk ik, want dat is de enige methode bij Hyperbackup, waar hetzelfde probleem bestaat)
En dan waarschijnlijk de Prullenbak legen, want dan worden gewiste files definitief uit de database gewist.
  • Mijn Synology: DS415+
  • HDD's: 3x 3TB in SHR
  • Extra's: DS212J, RT1900ac

Offline ufosyno

  • MVP
  • *
  • Bedankjes
  • -Gegeven: 15
  • -Ontvangen: 71
  • Berichten: 488
Re: Per ongeluk "ongewenste" map meegenomen in drive-backup; hoe te verwijderen
« Reactie #2 Gepost op: 17 oktober 2020, 13:05:19 »
En misschien heb ik de oplossing zelf gevonden.

Op de PC kan de via het tray-icon van Drive via de drie puntjes onderaan de Client "Afsluiten", die had ik niet eerder gezien. Dat gedaan en 'm daarna opnieuw gestart. Zo te zien leest hij dan het settingsfile opnieuw en begint weer met backuppen van gewijizigde bestanden, maar nu zonder de /local-map.

Daarna op de NAS via Drive de gewraakte map uit de backup verwijderd en staat alles zoals ik wenste.

Wat mij betreft een slotje erop. Eventueel als "howto" klasseren!
  • Mijn Synology: ds720+
  • HDD's: 2 x WD40EFRX-68N32N0
  • Extra's: 6 gb RAM
Ik noem mijzelf een ervaren amateur, anderen noemen mij leuk gek, weer anderen.... ach, laat maar


 

Externe backup op USB harddisk

Gestart door MarkgoessensBoard Externe harddisks en Printers

Reacties: 13
Gelezen: 5769
Laatste bericht 25 juni 2014, 14:38:43
door richard79
Kan versleutelde backup niet restoren

Gestart door Dennis123Board Data replicator & overige backupsoftware

Reacties: 13
Gelezen: 4277
Laatste bericht 26 juni 2014, 17:45:34
door Dennis123
Upgrade naar DSM5: netwerk backup werkt niet meer

Gestart door pikesBoard Data replicator & overige backupsoftware

Reacties: 8
Gelezen: 3011
Laatste bericht 22 augustus 2014, 11:11:09
door Birdy
VERPLAATST: Backup for Microsoft 365

Gestart door BirdyBoard Synology DSM 7.2

Reacties: 0
Gelezen: 266
Laatste bericht 12 oktober 2024, 16:45:18
door Birdy
Synology Office/Drive samenwerken aan documenten

Gestart door bullitBoard Synology DSM algemeen

Reacties: 14
Gelezen: 727
Laatste bericht 28 maart 2025, 16:17:51
door Birdy