Synology-Forum.nl

Packages => Officiële Packages => Cloud Station & Drive => Topic gestart door: stofan op 21 januari 2018, 14:34:34

Titel: Cloud Station met de map Drive
Bericht door: stofan op 21 januari 2018, 14:34:34
in de map 'home' zie ik nu CloudStation staan met de map 'Drive'. Het synchroniseren van en naar de map 'Drive' gaat prima maar nu wil ik één gebruiker ook toegang geven naar die 'Drive' map. Er staat al een map met CloudStation bij die gebruiker maar ik krijg daar niet de map 'Drive' in. Klopt dat of doe ik iets verkeerd.
Titel: Re: Cloud Station met de map Drive
Bericht door: Briolet op 21 januari 2018, 17:35:29
Alles wat in 'home' staat is privé bedoeld dat moet je niet willen delen. Voor zaken die je wilt delen zijn juist de gedeelde shares bedoeld.
Titel: Re: Cloud Station met de map Drive
Bericht door: stofan op 21 januari 2018, 20:02:43
Ik heb wel een gedeelde map maar daar staat ' CloudStation'  nog niet in. Hoe krijg ik daar 'CloudStation' in met de map 'Drive'?
Titel: Re: Cloud Station met de map Drive
Bericht door: Briolet op 22 januari 2018, 09:30:01
RTFM
Titel: Re: Cloud Station met de map Drive
Bericht door: stofan op 22 januari 2018, 10:11:00
Daar ben ik al twee weken mee bezig en er zijn dingen waar ik gewoon niet uit kom. En wat betreft de handleiding, er staat zoveel in dat je soms gewoon door de bomen het bos niet meer ziet. Dat is bij mij nu ook het geval. Men roept in alle tijdschriften dat bij een Synology NAS een kind de was kan doen, dat is gewoon niet zo!

Daarbij, ik dacht dat een forum er was om te leren!

Als je mijn vraag niet wilt beantwoorden prima, maar geef niet zo'n reactie alstublieft.
Titel: Re: Cloud Station met de map Drive
Bericht door: stofan op 22 januari 2018, 10:24:57
Maar weet je wat nu eigenlijk nog erger is, dat ik nu niets meer durf te vragen!
Titel: Re: Cloud Station met de map Drive
Bericht door: André PE1PQX op 22 januari 2018, 11:17:37
Volgens mij kun je de locatie van cloudstation niet wijzigen.
Wel zou je de andere gebruiker jouw user en pass kunnen geven om er alsnog bij te kunnen komen, maar of dat nu de insteek is...?
Zoals Briolet terecht aangaf is 'home' privé en kan niet zomaar iedereen bij uitgezonderd 'Admin', maar om de gene die je toegang wil geven gelijk moet bombarderen tot 'admin'...? Lijkt mij onwenselijk.

Ik weet zo niet om welke bestanden het gaat, maar je kunt overwegen Cloudstation te wijzigen in 'Drive', waarin een mogelijkheid is voor een 'team map'. Bij installatie van Drive in je DS gaat Cloudstation naadloos over in Drive, en het programma in je computer (cloud backup) blijft ook werken zoals voorheen.
Mogelijk zou je het pakket 'Synology Drive' op je PC moeten installeren om ook gebruik te kunnen maken van die 'team map'. Maar dat zou je zelf even moeten uitvlooien. Dat heb ik hier (nog) niet gedaan.
(weet dus ook niet of Drive voor alle huidige Syno NAS-sen beschikbaar is...)
Edit: voor de DS216play is Drive beschikbaar
Titel: Re: Cloud Station met de map Drive
Bericht door: Robert Koopman op 22 januari 2018, 11:57:16
Ik heb het even getest.
Je maak een gedeelde map aan, geeft de juiste gebruikers de juiste rechten.
Bij Drive Admin Control bij Teammap schakel je die map in.
Op mijn iPad bij DS Cloud voeg ik die map toe en ik kan hem gebruiken.
Voeg deze map toe voor een andere gebruiker in zijn Cloud omgeving en je deelt de data.
Titel: Re: Cloud Station met de map Drive
Bericht door: André PE1PQX op 22 januari 2018, 12:05:38
Ik was dus ook druk met het testen 'hoe werkt dat nu?'.
Titel: Re: Cloud Station met de map Drive
Bericht door: Robert Koopman op 22 januari 2018, 12:19:44
Je kan gewoon je eigen Home map blijven gebruiken voor je privé bestanden.
Wat je wil delen met anderen zet je in de teammap.
En je kan meerdere teammappen aanmaken.
Titel: Re: Cloud Station met de map Drive
Bericht door: Briolet op 22 januari 2018, 14:17:13
Dat is toch altijd een standaard feature van Cloud Station geweest sinds de eerste release. Zet een gedeelde map in de cloud, en elke gebruiker met rechten op die map kan er mee synchroniseren via de cloud cliënt.

In drive heet dat nu hooguit anders.
Titel: Re: Cloud Station met de map Drive
Bericht door: Robert Koopman op 22 januari 2018, 14:25:45
Klopt maar voor velen is dit blijkbaar niet duidelijk.
Titel: Re: Cloud Station met de map Drive
Bericht door: Briolet op 22 januari 2018, 15:39:44
Blijkbaar. Ik heb toch even de handleiding er bij gepakt. Het wordt toch echt duidelijk uitgelegd in de 2e helft van de handleiding.

Daarom schijf ik RTFM. Een forum is er niet voor mensen die te lui zijn om een handleiding te lezen, maar voor mensen met echte problemen. b.v. omdat het niet duidelijk in de handleiding staat.

In de handleiding staat het doorgaans veel duidelijker uitgelegd dan de vage antwoorden op een forum. Dus mensen doen ook zichzelf een plezier door dat eerst te lezen.