Synology-Forum.nl

Packages => Officiƫle Packages => Cloud Station & Drive => Topic gestart door: KantEngineering op 10 januari 2017, 09:21:32

Titel: Cloud Station Drive & Server - werkt dit altijd via internet?
Bericht door: KantEngineering op 10 januari 2017, 09:21:32
Beste Synology liefhebbers en gebruikers,

Op me werk maken we gebruik van Cloud station drive op de laptops en Cloud station Server op de NAS, DS1813+.
Iedereen die thuis of op lokatie werkt, heeft de desbetreffende bestanden up to date op de laptop.
Nu de vraag: het syncroniseren, en daarmee het up- en downloaden van bestanden tussen de laptops en de NAS, gaat dit altijd via internet?
Denk hierbij aan de situatie dat men op de zaak werkt, waarbij de laptop verbinding heeft met hetzelfde (LAN)-netwerk als de NAS.
Het synchroniseren zou dan via het 'lokale' netwerk kunnen gebeuren.
Ik kan hier niet zo 1 2 3 iets over terug vinden.
Internetverbinding op de zaak is nl. beperkt tot ADSL 15Mb download, 1Mb upload. En nee, er komt geen glasvezel, en KPN 'kan' (wil) de up/down snelheid niet aanpassen van de ADSL verbinding.
Als het synchroniseren altijd via internet gaat, duur het onnodig lang. We zouden graag willen dat indien op de zaak, de laptop via het lokale netwerk synchroniseerd, en internet LINKS laat liggen :).
Kan iemand mij hier duidelijkheid over geven, wat de principe werking is? Gaat het data verkeer via een Synology server? Maakt Cloud station Drive direct verbinding met de NAS? Gbeurt dit dan nog steeds via internet, of kan het ook lokaal?

Ik verneem graag van jullie, gr. Benjamin
Titel: Re: Cloud Station Drive & Server - werkt dit altijd via internet?
Bericht door: Birdy op 10 januari 2017, 09:45:23
Als je lokaal (LAN) werkt, dan loopt het niet over internet.
Als je remote (WAN) werkt, dan loop het wel over internet echter, dat moet je dan ook ingesteld hebben, poort forwarding of Quick Connect.
Het mooiste is, gebruik maken van OpenVpn van thuis naar de zaak maar, dat wordt een heel ander verhaal.
Titel: Re: Cloud Station Drive & Server - werkt dit altijd via internet?
Bericht door: KantEngineering op 10 januari 2017, 09:58:40
Hallo Birdy,

Bedankt voor je snelle reactie. Loopt het nu wel of niet via LAN als we op de zaak zijn?
Indien dit ingesteld moet worden, hoe moet dit precies gebeuren? Is er een handleiding / guide hiervoor?

Alvast bedankt,
Benjamin
 
Titel: Re: Cloud Station Drive & Server - werkt dit altijd via internet?
Bericht door: Birdy op 10 januari 2017, 10:02:38
Citaat
Als je lokaal (LAN) werkt, dan loopt het niet over internet.
Dus, via LAN.
Titel: Re: Cloud Station Drive & Server - werkt dit altijd via internet?
Bericht door: KantEngineering op 10 januari 2017, 10:20:14
Top, bedankt!!!!!!!!!!!!