Synology-Forum.nl

Smartphone / Tablet / SmartTV Apps => Android Apps => Topic gestart door: renerosier op 05 december 2021, 12:04:09

Titel: dsfile wachtwoord wijzigen
Bericht door: renerosier op 05 december 2021, 12:04:09
Hallo allemaal

ik ben nieuw op dit forum. Ik heb een DS220+ geinstalleerd met 8 TB schijfruimte en meerdere (gezins|)gebruikers.
Ik heb alle data en machtigingen ingesteld en alles lijkt okee.  Wat ik mij nu afvraag is: ik wil dat gebruiker zelf zijn wachtwoord kan instellen via DSfile. Als ik dat wil testen kom ik op mijn android device in een optie:"wachtwoord configreren". Wat is nu het doel van van die optie? het is een switch die, als ik hem aanzet, vraagt voor een (pin?)code. Echter elke code wordt geaccepteerd. Ik kan verder niks vinden waar ik als admin evt. code kan bepalen ter beveiliging..... die switch uit laten staan blokkeert de evt. wijziging.     
Titel: Re: dsfile wachtwoord wijzigen
Bericht door: Briolet op 05 december 2021, 12:12:37
Ik heb geen idee hoe dat bij DS File werkt, maar in zijn algemeenheid moet de administrator binnen DSM instellen dat de gebruiker een eenmalig wachtwoord krijgt. Vervolgens krijgt de gebruiker bij zijn eerste inlog met dat wachtwoord de instrukties om zelf een nieuw wachtwoord te kiezen.

Maar dit is al zeker 5 jaar geleden dat ik dit eens getest heb.
Titel: Re: dsfile wachtwoord wijzigen
Bericht door: renerosier op 05 december 2021, 14:23:30
dank voor je reactie, ik ben door gaan speuren en proberen, en het lijkt erop dat de term 'wachtwoord' binnen DSfile een beetje verwarrend werkt. Het blijkt een beveiligingscode te zijn die je kunt instellen, analoog aan de code die je gebruikt om b.v. je mobiele telefoon te blokkeren. het heeft dus niets te maken met het NAS password dat je als beheerder voor een gebruiker hebt ingesteld.
Blijft het volgende: hoe kan een gebruiker zelf zijn eigen PW wijzigen???  en liefst vanuit zijn/haar iphone of android toestel.
Titel: Re: dsfile wachtwoord wijzigen
Bericht door: Wyodor op 05 december 2021, 14:40:53
Admin kan in DSM bij gebruiker vinkje weghalen dat gebruiker het wachtwoord kan wijzigen.
Bij geavanceerd kan Admin aanvinken dat op het inlogscherm een ‘wachtwoord vergeten’ link wordt geplaats.

De pincode bij DS file kan de gebruiker zelf instellen en dient om te voorkomen dat onbevoegden bij bestanden op de server kunnen.
Als gebruiker DSFile opent moet die eerst een pincode invoeren voordat ie verder kan. O.a. met inloggen.

Effe oefenen dus.
Titel: Re: dsfile wachtwoord wijzigen
Bericht door: renerosier op 05 december 2021, 14:57:13
Wyodor inderdaad heb ik die optie "forceer wachtwoordwijziging" over het hoofd gezien, dank daarvoor.

Maar daarna kan alleen de beheerder het wachtwoord nog veranderen toch? Het enige gereedschap voor de gebruiker is dan de "pincode". Een beetje statisch; het zou eenvoudiger zijn om de gebruiker zij wachtwoorden te laten "beheren"..... maar goed, dat is niet anders. Bedankt voor je reactie.
Titel: Re: dsfile wachtwoord wijzigen
Bericht door: Birdy op 05 december 2021, 14:57:58
Ik zat hier net effe te testen.
En nu ook hier naar gekeken
Citaat
Admin kan in DSM bij gebruiker vinkje weghalen dat gebruiker het wachtwoord kan wijzigen.
dat vinkje staat in ieder geval standaard uit.

En het vinkje hier aangezet:
[attach=1]
Helaas werkt dit alleen voor Web interface:
[attach=2]

Had eigenlijk wel verwacht dat het ook zou werken voor DS apps, waarom niet, zou ik zeggen.
Titel: Re: dsfile wachtwoord wijzigen
Bericht door: Birdy op 05 december 2021, 15:00:54
die optie "forceer wachtwoordwijziging" over het hoofd gezien
Dat is niet de optie die @Wyodor bedoelde ;)
Maar als dat ook niet werkt, vind ik dat net zo merkwaardig.
Titel: Re: dsfile wachtwoord wijzigen
Bericht door: Briolet op 05 december 2021, 18:26:33
…Een beetje statisch; het zou eenvoudiger zijn om de gebruiker zij wachtwoorden te laten "beheren"…

De gebruiker kan gewoon zijn eigen wachtwoorden beheren, alleen niet via DS-File. Dat is gemaakt voor filebeheer.