Synology-Forum.nl

Smartphone / Tablet / SmartTV Apps => Android Apps => Topic gestart door: Ellin op 29 september 2014, 21:23:57

Titel: DS cloud wil niet verbinden
Bericht door: Ellin op 29 september 2014, 21:23:57
Op mijn tablet Sony S heb ik DS Cloud geïnstalleerd. Maar bij aanmelden bij mij als gebruiker kan ie niet koppelen: account of wachtwoord is ongeldig. Ik weet zeker dat ik Quickconnect, account en ww juist ingegeven heb. Als ik de admin als gebruiker opgeef (met bijbehorend wachtwoord) verbindt ie wel, maar dat doe ik liever niet.
DS File, DS audio, DS video en DS photo+ verbinden wel met mijn gebruikersnaam.
Op mijn mp3-speler (Samsung Galaxy S) werkt Cloudstation wel.

Graag jullie hulp!
Titel: Re: DS cloud wil niet verbinden
Bericht door: Babylonia op 29 september 2014, 21:35:44
Als ik de admin als gebruiker opgeef (met bijbehorend wachtwoord) verbindt ie wel, maar dat doe ik liever niet.

Tja, als je DS cloud wilt gebruiken en afhankewlijk maakt van een specifieke gebruiker of gebruikersaccount, zul je expliciet met de bijbehorende gebruiksgegevens en wachtwoord moeten inloggen om het functioneel te laten zijn.
Titel: Re: DS cloud wil niet verbinden
Bericht door: Erwin1 op 29 september 2014, 22:32:44
Heb je de rechten ook ingesteld bij DS Cloud? Of alleen in het configuratiescherm?
Titel: Re: DS cloud wil niet verbinden
Bericht door: Ellin op 30 september 2014, 11:31:13
@ Babylonia,
Als ik met mij als gebruiker wil verbinden dan geef ik mijn gebruikersnaam en bijbehorend wachtwoord op. als ik mij als admin wil verbinden dan geef ik admin (gebruikersnaam) en het hierbij horende wachtwoord op. Mogelijk heb ik dat niet duidelijk genoeg in mijn post vermeld, maar wat je oppert had ik al zo gedaan.
Titel: Re: DS cloud wil niet verbinden
Bericht door: Ellin op 30 september 2014, 11:51:39
@Erwin1
In het configuratiescherm (via de pc) sta ik als gebruiker met de rechten ingeschakeld.
Hoe ik echter de rechten in de app (via de tablet) kan instellen, daar kom ik niet achter. Bij instellingen kan ik niets aanpassen.
Dus als je me hiermee kan helpen, heel graag!
Titel: Re: DS cloud wil niet verbinden
Bericht door: wbree op 23 november 2014, 11:35:32
Ik heb ook de melding "Controleer uw netwerkinstellingen en probeer het opnieuw".
Ik heb poort 6690 in mijn router forward naar de NAS 6690 poort.
Gebruik Quickconnect en mijn inlognaam en wachtwoord.

Wat zie ik over het hoofd?
Titel: Re: DS cloud wil niet verbinden
Bericht door: Birdy op 23 november 2014, 14:06:18
Als je QC gebruikt dan is port forwarding toch overbodig ?
Alhoewel ik zie nu in Welke netwerkpoorten worden gebruikt door Synologyservices? (https://www.synology.com/nl-nl/knowledgebase/faq/299) Cloud Station 6690 TCP, is dat nieuw of heb ik wat gemist.
Titel: Re: DS cloud wil niet verbinden
Bericht door: Birdy op 23 november 2014, 14:15:53
Ah.....net gelezen:

Port forwarding and QuickConnect can be complementary.
If you have forwarded ports on your router, QuickConnect won’t need to leverage the relay server, meaning data won’t transfer through it.
This can be quite useful with our mobile applications, to seamlessly reconnect when changing networks with the reconnection mechanism, while having the same performances as using a DDNS. (http://blog.synology.com/blog/?p=2283)

Heeft dus wel een heel groot voordeel (als het werkt).
Titel: Re: DS cloud wil niet verbinden
Bericht door: Birdy op 23 november 2014, 14:18:39
Werkt DS Cloud wel op het interne netwerk (WiFI) ?
Titel: Re: DS cloud wil niet verbinden
Bericht door: Babylonia op 23 november 2014, 14:21:44
@Ellin
Nog eens teruglezend, als admin kun je wel inloggen, met een andere gebruiksnaam niet.
Omdat het met admin wel lukt, is het duidelijk dat er in ieder geval geen fout zit in de QuickConnect verbinding zelf.
Cloud Station werkt wel via een ander apparaat met gebruik van die andere gebruikersnaam. Dus de rechten lijken me dan correct ingesteld.

Gezien de specifieke melding (account of wachtwoord is ongeldig) moet je de fout waarschijnlijk toch zoeken in een verkeerd ingetikte naam en/of wachtwoord met die andere gebruikersnaam met je Sony tablet.
(Caps-lock aanstaan?? Onderliggende streepjes of "min" streepjes ?? )


@wBree
Ik vraag ik me af of door per ongeluk teveel verkeerde inlog-pogingen het specifiek gebruikte IP-adres is geblokkeerd?

Kijk als admin (op PC) via de browser in DSM:
----> Configuratiescherm ----> Beveiliging ----> 4e tab, Automatisch blokkeren
----> onderaan de knop "Lijst Toestaan/blokkeren" ----> 2e tab, Blokkering lijst
        en kijk of je een IP-adres vindt uit je interne netwerk. Verwijder die dan.

Andere optie. Als je via het interne netwerk de connectie probeert te leggen, gebruik eens het directe interne  IP-adres van je NAS in plaats van een QuickConnect. Controle welke IP-adressen in je interne netwerk worden gebruikt:

----> < Fing Android > (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.overlook.android.fing&hl=nl_NL)  of  < Fing iOS > (https://itunes.apple.com/nl/app/fing-network-scanner/id430921107?mt=8)  om te zien wat er allemaal in je netwerk aangesloten zit
         (info over IP-adressen, MAC-gegevens van apparaten e.d.).


Voor meer tips en aanvullende apps als hulpjes zie < HIER > (http://www.synology-forum.nl/firmware-algemeen/how-to-instellen-nieuwe-synology-nas-server/msg126895/#msg126895)

Titel: Re: DS cloud wil niet verbinden
Bericht door: wbree op 23 november 2014, 15:10:35
@Birdy
IP adres is niet geblokkeerd. Lijst is leeg.
DS File en DS Cam werken wel goed.
Ook verbinden met intern IP Adres 192.168.1.99 geeft zelfde foutmelding.
Titel: Re: DS cloud wil niet verbinden
Bericht door: Babylonia op 23 november 2014, 15:17:06
Ook verbinden met intern IP Adres 192.168.1.99 geeft zelfde foutmelding.

Dan vraag ik me af of de NAS dat IP-adres wel gebruikt?   Vandaar mijn suggestie om dat  "Fing"  te gebruiken.
Dan kun je zelf controleren welk IP-adres aan je NAS is toegewezen.

Waarschijnlijk gebruik je geen vast IP-adres voor je NAS, maar automatisch vanuit een DHCP instelling.
Afhankelijk welk apparaat in afwisselende volgorde een keer wordt uitgeschakeld en weer ingeschakeld kan dat IP-adres telkens veranderen. Mijn advies is dan ook om je NAS in de router een vast IP-adres te geven op basis van het unieke MAC-adres wat elk apparaat heeft. Poorten doorsturen heeft geen zin als het IP-adres verandert.

Een en ander te lezen onder de eerder gegeven verwijzing naar ander bericht met tips en hulpjes.
Voor meer tips en aanvullende apps als hulpjes zie < HIER > (http://www.synology-forum.nl/firmware-algemeen/how-to-instellen-nieuwe-synology-nas-server/msg126895/#msg126895)

Titel: Re: DS cloud wil niet verbinden
Bericht door: wbree op 23 november 2014, 16:37:55
Fing bevestigd het IP adres zoals gebruikt. 192.168.1.99
Ik zelf denk dat ik op de NAS iets niet geïnstalleerd heb, aangezet en/of geconfigureerd heb.
Waarschijnlijk (zoals bijna altijd) ligt de oplossing voor de hand.

Wilco
Titel: Re: DS cloud wil niet verbinden (opgelost)
Bericht door: wbree op 23 november 2014, 16:57:05
Ik ben er uit.  :oops:

Had Cloud Station niet geïnstalleerd. Wel Cloud sync. En dat ik toch iets anders!
Bedankt voor de bijdragen.
Titel: Re: DS cloud wil niet verbinden
Bericht door: Babylonia op 23 november 2014, 17:21:30
Mooi dat het is opgelost.
Wel een heel andere insteek dan ik had verwacht.   :D  ;)
Titel: Re: DS cloud wil niet verbinden
Bericht door: Birdy op 23 november 2014, 17:27:23
Ja, cloud sync is heel wat anders  ;D