Synology-Forum.nl

Smartphone / Tablet / SmartTV Apps => Android Apps => Topic gestart door: jeroenz op 05 februari 2018, 16:12:56

Titel: DS Audio: Handmatig muziek op m'n sd-kaartje zetten?
Bericht door: jeroenz op 05 februari 2018, 16:12:56
Ik heb onlangs een 256GB SD-kaartje aangeschaft voor m'n Samsung S7. Nu wil ik deze vullen met een flink deel van m'n muziek-collectie. Is er een manier om dit buiten de DS Audio-app om te doen? Handmatig selecteren van alle albums en dan downloaden via de app is ontzetten veel werk/kost ontzettend veel tijd. Echter, als ik handmatig de bestanden op de sd-kaart zet (in de juiste folder natuurlijk) dan worden deze bestanden niet getoond. Ik neem aan dat de app ergens (waar?) een database/index-file bijhoudt waarin alle bestanden staan die gedownload zijn. Is het niet mogelijk om deze database extern (buiten de app om) te benaderen/bij te werken?
Elke input/kennis is welkom...
Alvast dank!
Jeroen
Titel: Re: DS Audio: Handmatig muziek op m'n sd-kaartje zetten?
Bericht door: Stef012 op 05 februari 2018, 16:14:34
Inloggen via DS file, de juiste mappen selecteren, downloaden, en jouw sdkaart locatie selecteren.

Succes!
Titel: Re: DS Audio: Handmatig muziek op m'n sd-kaartje zetten?
Bericht door: jeroenz op 06 februari 2018, 08:21:52
Het is geen probleem om de bestanden handmatig op de sd-kaart te krijgen, b.v.:
- SD-kaartje uit de telefoon halen, in m'n pc stoppen en dan via de verkenner overzetten, of
- Telefoon via usb-kabeltje aan de pc hangen en dan via verkenner de bestanden overzetten, of, zoals je aangaf,
- Via DS File de bestanden overzetten
Echter, via al deze methoden staan de bestanden op de juiste plek, maar laat de DS Audio App ze niet zien bij 'Downloaded Songs'.
Blijkbaar houdt de app ergens een lijst/database bij welke nummers zijn gedownload via de app. Ik zou graag op de één of andere manier ervoor willen zorgen dat de bestanden die ik er handmatig op heb gezet toch zichtbaar worden in de DS Audio map...
Iemand een idee hoe je dat voor elkaar kunt krijgen? Of waar die database staat?
Thanks...
Titel: Re: DS Audio: Handmatig muziek op m'n sd-kaartje zetten?
Bericht door: pvkan op 06 februari 2018, 09:16:43
Ik begrijp dat je dus muziek (op SD kaartje) met DSaudio wilt beluisteren op je telefoon ?

2 suggesties:
Heb je in DSaudio het downloadpad identiek ingesteld als de map op je SD-kaart ?
Zo ja, staat dan in die map op je SDkaart niet per ongeluk een bestandje met de naam ".nomedia" ?

Peter
Titel: Re: DS Audio: Handmatig muziek op m'n sd-kaartje zetten?
Bericht door: jeroenz op 06 februari 2018, 16:21:06
Klopt, dit is precies de bedoeling. Als ik via DS Audio muziek download naar de telefoon, verschijnen de mp3's op m'n sd-kaart en zijn ze beschikbaar om (offline) af te spelen vanuit de DS Audio app. Als ik lang een andere weg mp3's op dezelfde locatie op de sd-kaart zet, dan worden die niet getoond vanuit de app, en zijn dus niet af te spelen. Ik neem dus aan dat de app ergens bij houdt wat er is gedownload...
Er staat geen '.nomedia' bestand in de betreffende folder.
Titel: Re: DS Audio: Handmatig muziek op m'n sd-kaartje zetten?
Bericht door: Birdy op 06 februari 2018, 17:21:43
Ik denk dat DS Audio (die ik niet gebruik), gebruik maakt van een index database die niet geïndexeerd wordt door DS Audio.
In dat geval, werkt DS Audio dus samen met Audio Station (die zelf wel indexeert als er muziek toegevoegd wordt).

M.a.w., Als je muziek download met DS Audio, dan denk ik, dat de nodige gegevens worden meegenomen t.b.v. DS Audio, zodat de telefoon niet zelf hoeft te indexeren, waarbij ik denk, dat DS Audio niet kan indexeren.
Dus, zet je muziek op je telefoon zonder DS Audio, dan weet DS Audio daar niets van.

My two cents.
Titel: Re: DS Audio: Handmatig muziek op m'n sd-kaartje zetten?
Bericht door: jeroenz op 08 februari 2018, 08:59:42
Dus, zet je muziek op je telefoon zonder DS Audio, dan weet DS Audio daar niets van.
Dit is waarschijnlijk de kern van het probleem. Maar om offline te kunnen werken, moet DSAudio op de telefoon dus op de één of andere manier weten welke files gedownload zijn. Dit zal dus ergens op de telefoon moeten staan, maar waar??
Ik zie, behalve de gedownloade mp3's, geen andere (index of database) bestanden staan op de sd-kaart. Ook in het interne geheugen van de telefoon zie ik niets staan wat duidt op een index-file of database-bestand voor DSAudio, maar misschien kijk ik niet goed...
Titel: Re: DS Audio: Handmatig muziek op m'n sd-kaartje zetten?
Bericht door: pvkan op 08 februari 2018, 09:11:47
Kan de native (of een andere) audioplayer de mp3's wel vinden ?

Peter
Titel: Re: DS Audio: Handmatig muziek op m'n sd-kaartje zetten?
Bericht door: Babylonia op 08 februari 2018, 09:58:12
Er zijn genoeg andere apps die alle MP3 bestanden van je telefoon vinden en dat kunnen afspelen.
Lijkt me makkelijker dan perse de DS Audio app te willen gebruiken?

De functionaliteit van DS Audio zit er juist in om juist zo min mogelijk bestanden plaatselijk op mobiele apparaten te zetten, en juist gebruik te maken van de functie om dat vanuit een NAS te streamen.
Titel: Re: DS Audio: Handmatig muziek op m'n sd-kaartje zetten?
Bericht door: Birdy op 08 februari 2018, 11:04:31
Citaat
als ik handmatig de bestanden op de sd-kaart zet (in de juiste folder natuurlijk) dan worden deze bestanden niet getoond.
Ik heb het getest en het werkt gewoon niet !

Heb de DS Audio spk gedownload, uitgepakt en de file classes.dex (is het gecompileerde Java programma, zeg maar) bekeken in Notepad++ (omdat ik niet kan de-compileren. ;) )
Heb gezocht op sql en vond, bijvoorbeeld, de regel: "android/database/sqlite/SQLiteDatabase".
Dit geeft, voor mij aan, dat er een SQLite DB wordt gebruikt, deze kun je (volgens Google) vinden in /data/data/<package>/databases/ echter, je telefoon moet wel "rooted" zijn.
Mijn idee is, zoals eerder aangegeven, dat de index gegevens van de Audio Station DB meegenomen worden naar de DS Audio DB, als je download met DS Audio, op deze manier wordt voorkomen dat DS Audio moet gaan indexeren.
Titel: Re: DS Audio: Handmatig muziek op m'n sd-kaartje zetten?
Bericht door: jeroenz op 08 februari 2018, 13:47:16
Kijk! Dat is inderdaad de info waar ik naar zocht! (Goed idee om de apk te bekijken...! :thumbup:) Maar helaas, als de database op de telefoon niet zomaar bereikbaar is, dan houdt het waarschijnlijk op. Anders had ik evt zelf een indexerings-programmaatje kunnen maken die de resultaten naar de database op de telefoon schrijft.
De beste oplossing lijkt om DS Audio alleen te gebruiken om online muziek van m'n NAS te streamen, maar voor offline gebruik een andere app te gaan gebruiken, zoals Babylonia al voorstelde.
Heeft iemand een goede suggestie voor zo'n app? Liefst niet te zwaar (b.v. Kodi lijkt overkill), wel stabiel en het liefst gratis?
In ieder geval al bedankt allemaal voor het meedenken!
Titel: Re: DS Audio: Handmatig muziek op m'n sd-kaartje zetten?
Bericht door: Babylonia op 08 februari 2018, 15:17:26
Ik vermoed dat er al standaard een afspeel appje op je telefoon staat, direct toen je de smartphone een keer hebt gekocht?
Titel: Re: DS Audio: Handmatig muziek op m'n sd-kaartje zetten?
Bericht door: Stef012 op 08 februari 2018, 15:52:03
Gewoon VLC?
Titel: Re: DS Audio: Handmatig muziek op m'n sd-kaartje zetten?
Bericht door: janbal op 08 februari 2018, 15:53:53
Het is echt heel verschrikkelijk simpel.

Uitgaande van Android:
Je hangt de telefoon aan je pc en dan zie je de opslag van de telefoon. Ga bij voorkeur naar de SD kaart als je die hebt en maak daar een directory Music aan. Als je geen SD hebt ga je in de opslag van de telefoon naar de map Music. Gooi daar in wat je wilt kopieren aan muziek van je pc of NAS.

Op je telefoon heb je vast wel een standaard player zoals Samsung Music; installeer anders een andere zoals Google Play Music. Stel die in de instellingen in op SD als je die hebt. En vervolgens wordt alles automagisch gevonden.

Op iPhone eigenlijk bijna hetzelfde.
Titel: Re: DS Audio: Handmatig muziek op m'n sd-kaartje zetten?
Bericht door: Musicpro4u op 17 november 2021, 21:30:43
Kan ik het downloaden van de tracks ook uitschakelen? Ik heb een aantal gebruikers die enkel muziek mogen luisteren, maar naar wat blijkt kunnen ze de tracks ook downloaden en deze per whatsapp delen.