Synology-Forum.nl
Tweaks / Addons A.K.A. The Underground => Algemeen => Topic gestart door: Poosters op 23 februari 2013, 21:34:52
-
Sinds enige weken de melding op mn bureaublad dat ik errors heb in S.M.A.R.T. data check. Heb gezocht en via storage manager een Quick en Extended test gedaan (resultaat beide normal) maar er blijft een foutmelding staan in de status:
Spin_up_time geeft resultaat in_the_past
Is er een mogelijkheid om a. te achterhalen of mn schijf echt een probleem heeft en b. deze melding te verwijderen?
Bedankt alvast
Poosters
-
Beste Poosters,
Hoewel ik mij afvraag of iemand hier ervaring mee heeft en daarmee mogelijk een nuttig antwoord, zou je een screendump kunnen posten? Plaatjes zeggen zo veel meer dan woorden :D
Mocht blijken dat niemand een reactie geeft zou ik persoonlijk een ticket inschieten bij Synology.
-
Beste Dutchy,
zal een plaatje posten. Inmiddels iets verder: Zou al geholpen zijn als iemand me kan vertellen hoe ik de S.M.A.R.T. Data opschoon. Dit is ook een manier die kan helpen de melding te verwijderen. Vervolgens kan uit een nieuwe test blijken dat de schijven in orde zij (hoop ik :) )
-
Volgens mij kan je die gegevens niet zo maar even "wissen".
En dat met die spin_up_time is vast iets dat de schijf niet snel genoeg op snelheid was.
Heb je in de nas de SMART test al weer eens gedaan?
-
ja, al verschillende keren. De korte en de lange test. Helaas blijft de melding. Maar doordat er staat 'in the past' vermoed ik dat wordt gekeken of ooit deze melding is voorgekomen.
-
Ik kreeg vorige week I/O errors op mijn schijf 2. Altijd schrikken :shock:
Maar de schijf kon het corrigeren en ik krijg er nu geen meldingen meer van.
Waarom de ene Smart melding wel blijft staan en waarom de andere niet begrijp ik niet.
Waarschuwingen "verwijderen" klinkt dan een beetje als het terugdraaien van de kilometerteller in de auto 8)
Waarschuwing mag in de Smart blijven staan maar zou niet steeds meer naar voren moeten komen.
-
Sinds eergisteren ook terug kerende i/o meldingen op schijf 2. Kan smart checks doen tot ik scheel zie maar die meldingen blijven. Ik ga de schijf vervangen aangezien het nu ook videostreaming hindert. Ben nu wel blij met mijn ds411slim.