Synology-Forum.nl

Algemeen => Aankoopadvies => Topic gestart door: danny van de velde op 17 september 2012, 11:23:58

Titel: memory & processor keuze
Bericht door: danny van de velde op 17 september 2012, 11:23:58
aankoop nas : home gebruik, vooral multimedia (streamen video en muziek )
zijn er ergens criteria bekend die (ongeveer) kunnen bepalen welke processor en memory je nodig hebt om een aantal zaken al dan niet gelijktijdig uit te voeren (bv indexeren, transcoderen, aantal muzieknummers, gelijktijdige connecties enz..).
Bij de home en middelgrote nas'sen zie je steeds 256 Mb of 512 Mb, processor hoofdzakelijk 1,6 of 2 Ghz. Wat bepaalt nu de keuze hiertussen?
groeten
Titel: Re: memory & processor keuze
Bericht door: damonnk op 18 september 2012, 10:20:20
Hoeveel data opslag heb je nodig? maw hoeveel bays ?
Als je werkelijk met plex bv wilt transcoden (video) dan heb je een + versie nodig met intel CPU.
Anders is voor het streaming van muziek of video via dlna een j of gewone versie voldoende.
Wil je sabnzb gaan gebruik en auto parity en automatisch uitpakken zou ik ook een iets snellere nemen.
Titel: Re: memory & processor keuze
Bericht door: danny van de velde op 18 september 2012, 10:27:28
ik heb ongeveer 700 gb aan data (270 muziek, 10 documenten en applicaties, 100 installatie sources en de rest home video en films). Plex hoeft voor mij niet echt als de aanwezige dnla server met mijn samsung kan praten (of omgekeerd!). Ik heb nu op mijn pc heel wat dnla servers getest en ze werken allemaak niet even goed.Ik heb een support ticket geopend bij synologie met de vraag ivm de samsung 8000 reeks en de dnla server van dsm maar nog geen antwoord gekregen.
Sabnzb : nee, auto uitpakken : nee
Bedoel je dus dat plex niet kan draaien op de 313+ en zou dat eventeel aangepast worden?
groeten
Titel: Re: memory & processor keuze
Bericht door: damonnk op 18 september 2012, 10:45:18
Plex draait wel , maar is niet krachtig genoeg om video te transcoden.
Het is dan meer een DLNA server.

213+ en plex weet ik niet of daar al een package voor is.
de 213+ heeft een ander soort CPU dan andere.