Beste Forumleden,
Graag wil ik een Nas (ds214play denk ik) aan gaan schaffen om zo al onze bestanden op de verschillende harde schijven,pc's enzo te bundelen naar 1 plek. Daarnaast heb ik zeer de wens films (met name VIDEO_TS & ISO) te streamen naar mijn tv & ipad,macbook. Nu heb ik hier veel gelezen en heb vandaag een flinke ronde gemaakt bij diverse computerwinkels.
en... ik weet het nu ff niet meer

welke situatie heb ik nu:
1. internet van ziggo komt binnen op de modem UBEE EVM3200
2. Deze is gekoppeld aan een Apple Airport Express (old)
http://gadgetmonkey.nl/wp-content/uploads/apple-airport-express-old.jpgWelke vragen heb ik nu:
1. Ik begrijp dat ik nu een router moet aanschaffen? (voorheen simpel draadloos via Airport express opgelost)
- Waar moet ik daarbij op letten?
-Welke is er goed en snel (bereik)(nu in een appartement maar ben op zoek naar een huis)
-Moet ik hierbij weer denken aan apple? De nieuwe kleine Airport express? Heb ik namelijk ook een mogelijkheid om de nas op aan te sluiten. Kan ik de andere gebruiken om signaal te versterken of airplay bij mijn stereo te gebruiken door een kabel aan te sluiten

2. De nas moet ik aansluiten op de router (bekabeld), is de snelheid dan hoog genoeg om mijn imac,macbook,ipad dan draadloos bestanden op te laten halen uit mijn nas? In de winkel geven ze aan dat je beter je computers met draad aan je nas kan zetten... dan mis ik ineens een voordeel voor mijn gevoel?
3. Ik wil heel graag mijn films VIDEO_TS & ISO bekijken op mijn Philips tv. Deze heeft een netwerk maar kan deze bestanden niet lezen.
- Heb ik hiervoor ook nog een mediaspeler nodig?
- Moet deze bekabeld aangesloten worden? of is een film streamen draadloos ook goed te doen? bijvoorbeeld met de WD TV Live.
Ik kwam er achter dat ik dus nog heel wat moet aanschaffen,ik wil ook niet onnodige dingen aanschaffen dus hoop dat ik niet te complex denk. Misschien moet ik juist bepaalde dingen weglaten..
Hopelijk kan iemand me een beetje op weg helpen want in de winkels vond ik het steeds complexer worden.
Alvast bedankt