Synology-Forum.nl
Algemeen => Aankoopadvies => Topic gestart door: MadM op 12 oktober 2013, 17:29:41
-
Hallo allemaal,
Momenteel ben ik aan het overwegen een NAS aan te schaffen en na een lang vooronderzoek kwam ik op Synology uit, waarbij denk ik de DS213J qua budget en specs het beste bij mijn wensen past.
Graag zou ik het volgende met mijn NAS kunnen doen:
1 - Bestanden downloaden, zoals torrents (wat ik momenteel gebruik van maak), in de toekomst hopelijk ook NZB bestanden (ben me daarin nu ook aan het verdiepen, maar buiten de SSL verbinding loopt dit heel wat langzamer dan torrents bij mij (poorten dicht?), plus dat het opzoeken e.d. van NZB bestanden (met NL ondertiteling) alsnog lastig is voor me...), waarna ik zonder tussenkomst van een PC graag naar functie 2 ga.
2 - Streamen van videobestanden naar mijn SmartTV (DLNA gecertificeerd). Echter ben ik er in mijn vooronderzoek achter gekomen dat ondertitelingsbestanden meestreamen (srt) onmogelijk is via DLNA, klopt dit? Want dit zou wel eens een gigantisch minpunt kunnen worden voor mijn wederhelft...
3 - Back up maken van documenten van PC en laptop thuis. Dit wil ik graag zo in kunnen stellen, dat zowel ikzelf als mijn wederhelft, met 1 klik op een programma'tje op de PC/laptop, de NAS automatisch veranderingen kopieert in mappen die ik van tevoren heb aangewezen (dus niet de standaard Windows mappen video, documenten, e.d.)
4 - Extern al mijn bestanden kan benaderen over een beveiligde lijn en ook anderen een eigen account kan geven en kan bepalen welke mappen zij mogen inzien/kopiëren.
Uiteraard moet al het bovenstaande (en vooral #1) goed beveiligd zijn, waarbij ik dus ook bedoel (vooral bij #1); dat ze inhoudelijk niet kunnen bekijken wat ik binnen haal.
Bovenstaande functies hoeven overigens niet tegelijk te kunnen worden uitgevoerd.
Aangezien het mij sterk lijkt dat zowel een HD uit de NAS, als die van de PC/laptop tegelijkertijd overlijdt, plus dat ik vanwege films/series, eigenlijk zoveel mogelijk opslagruimte wil hebben, dacht ik aan 2 x 3TB van WD Red.
Is dit allemaal mogelijk en zo ja, is dit voor een leek gemakkelijk in te stellen?
Ik heb namelijk gemerkt in mijn vooronderzoek, dat ik veel technische zaken tegenkom die mij boven mijn petje gaan (linux programmeertaal e.d.), dat de Synology wel de meest gebruiksvriendelijke is, maar dat er aan de andere kant weer zoveel opties op zitten, dat je door de bomen het bos niet meer ziet.
-
1:
Downloaden is geen probleem. Bedenk wel dat de ...j een weinig krachtige NAS is. Wil je met NZB's aan de slag dan zul je NZBget moeten gebruiken om nog een redelijke snelheid te halen.
NZB's kun je kant en klaar op div. sites vinden. Bijv… dutplanet.net, http://spotweb.freestyledjs.nl en vele andere.
2:
DLNA is een rampzalig protocol met teveel beperkingen w.o. ondertitels. Nog groter probleem is dat DLNA transcoding impliceert (tenzij je een unieke TV hebt die alles kan afspelen) en daarvoor heb je een behoorlijk sterke NAS (...+ modellen) voor nodig.
Beter is het om gewoon te streamen en dat door een Mediaplayer te laten doen. Deze zijn te koop van enkele tientallen euros en doen dit perfect.
3:
Backuppen gaat prima. Er zijn voor elk systeem volop programma's te krijgen die dit kant-en-klaar regelen.
4:
Ook geen probleem.
Algemeen moet je een NAS gewoon zien als een headless PC die onder een Linux smaakje draait. Vrijwel alles wat je met een PC kunt dat kun je ook met een NAS doen voor zover dit betrekking heeft op heen- en weer halen van data.
Programmeren en derg is volkomen overbodig. Verdiep je nog wel in Raid-0/1 om te bepalen wat je wilt hebben.
-
Voor uw gebruik is de DS213j prima.
Zelf heb ik een DS210j (en een DS713+).
Als NAS voldoen de j modellen prima. U moet er alleen geen webserver of mailserver op laten draaien.
-
Ik schrik wel even van de reactie betreft DLNA. 95% van de reden tot eventuele aanschaf van een NAS, was dat ik niet zoveel gemieter had betreft het downloaden, DVD omzetten + branden, om hem daarna op de TV te kunnen kijken. Heb wel eens een DLNA connectie proberen te maken tussen TV en PC, maar dit duurde ongeveer even lang als de film, voordat dit succesvol gebeurd was... :|
Ik heb een Philips 55 PFL7007 staan (http://www.philips.nl/c/televisie/7000-series-140-cm-55-inch-3d-max-dvb-t-c-55pfl7007h_12/prd/nl/;jsessionid=96175382F2BA7CF60630E69A14569F3D.app120-drp1 (http://www.philips.nl/c/televisie/7000-series-140-cm-55-inch-3d-max-dvb-t-c-55pfl7007h_12/prd/nl/;jsessionid=96175382F2BA7CF60630E69A14569F3D.app120-drp1) en een home cinema set, Pioneer BCS-FS525 (http://www.pioneer.eu/nl/products/archive/BCS-FS525/page.html (http://www.pioneer.eu/nl/products/archive/BCS-FS525/page.html)).
Begin volgend jaar komt daar sowieso een PS4 aan gekoppeld...
Is het mogelijk met deze setup, gemakkelijk video's te streamen?
-
Om films comfortabel te kunnen afspelen is er maar 1 goede oplossing en dat is een Mediaplayer (http://bit.ly/19vYhpt). Een goede die probleemloos alles kan afspelen via streaming (dus geen DLNA nodig) is te koop vanaf 60 euro.
Alle andere oplossingen (airplay, via PC/Mac) zijn m.i. nodeloos ingewikkeld en eigenlijk alleen geschikt voor incidenteel gebruik.
Films die je hebt gedownload zijn al MKV/MP4/AVI en het is raadzaam om een ISO ook om te zetten want een ISO gebruikt onnodig veel ruimte terwijl de extra's meestal niet vaak(of nooit) bekeken worden. Kost je hooguit minuten met progs zoals Handbrake.
-
Heb hier een DS213j en een Samsung (SmartTV) UE46F6670 en DLNA werkt hier gewoon perfect hoor. Divx, Avi, Mp4, Mkv, Vob, etc spelen hier zonder enig probleem of vertraging inc. srt's die netjes mee gestreamd worden.
-
Heb hier een DS213j en een Samsung (SmartTV) UE46F6670 en DLNA werkt hier gewoon perfect hoor. Divx, Avi, Mp4, Mkv, Vob, etc spelen hier zonder enig probleem of vertraging inc. srt's die netjes mee gestreamd worden.
Zo zie je maar weer, ik heb praktisch dezelfde configuratie maar hier was dlna afspelen één groot tranendal.
Een mediaspeler in het netwerk gezet en alles speelt sindsdien probleemloos af.
-
Dit soort tegenstrijdigheden houdt me tot op heden erg tegen om tot aanschaf over te gaan...
Toch een aardig bedrag neerleggen voor een NAS, maar dan de hoofdfunctie waarvoor ik hem zou aanschaffen, is zeer afhankelijk of die werkt, gezien mijn huidige opstelling en jullie ervaringen.
Overigens zegt de website van Philips betreft het ondersteunen van srt-bestanden: "Uw TV ondersteunt het gebruik van externe ondertitels met de bestandsextensie .srt, .sub en .sami uitsluitend wanneer u films vanaf een USB-geheugenapparaat bekijkt. Alleen ondertitels met de tekensets Latijn-1 en West-Europees (ISO-8859-1) worden ondersteund. ".
Aangezien het via de WLAN verzonden dient te worden, neem ik dan aan dat ie de SRT's, niet ondersteund?
BTW Mocht er dan een mediaplayer bij komen, waar plaats je die dan en waar sluit je die precies op aan?
En de enige functie van zo'n speler is, om het video en audiostreamen qua codecs en formaten onderling uitwisselbaar/uitleesbaar te maken?
-
BTW Mocht er dan een mediaplayer bij komen, waar plaats je die dan en waar sluit je die precies op aan?
En de enige functie van zo'n speler is, om het video en audiostreamen qua codecs en formaten onderling uitwisselbaar/uitleesbaar te maken?
Aansluiten doe je bedraad of draadloos op je netwerk en via HDMI met je TV.
-
Als er al staat dat ondertitels uitsluitend werken vanaf een USB apparaat dan werkt het over het netwerk gewoon niet.
Welkom in de wereld van DLNA....
Een mediaspeler staat gewoon vlak bij je TV en sluit je met een HDMI kabel aan op de TV.
En uiteraard wel met een netwerkkabeltje in de mediaspeler.
Draadloos kan werken maar dat weet je nooit zeker.
Een beetje mediaspeler speelt "alles" probleemloos af, een verademing ten opzichte van DLNA.
-
Heb hier een DS213j en een Samsung (SmartTV) UE46F6670 en DLNA werkt hier gewoon perfect hoor. Divx, Avi, Mp4, Mkv, Vob, etc spelen hier zonder enig probleem of vertraging inc. srt's die netjes mee gestreamd worden.
Ben benieuwd hoe je dat dan doet. Plex geinstalleerd op de Samsung? Dan heb je nog steeds een stevige NAS nodig met voldoende power voor Transcoding. Ook blijf je dan beperkingen houden want ik heb begrepen dat embedded ondertiteling niet mogelijk is dus alleen externe srt's.
-
Een draadloze verbinding geeft geen garantie op een stabiele verbinding, daarom bij voorkeur een bekabelde verbinding.
Een investering in een mediaspeler zal het afspelen van films ed. een stuk aangenamer maken.
Ik had het al bij een ander topic vermeld maar lees dit maar eens door (Hardware.info):
Mega mediaspeler vergelijkingtest - alles wat je moet weten (http://nl.hardware.info/reviews/2420/mega-mediaspeler-vergelijkingstest-alles-wat-je-moet-weten)
-
Bedankt voor alle hulp. Ik ga weer verder met vooronderzoek, nu alleen richting de mediaspelers.
Blijft behelpen, zover krijg ik het gevoel. Had gehoopt dat een NAS een meer 'alles in 1' oplossing zou zijn, en niet het begin van 'een apparaat A voor het apparaat B om het apparaat C te laten werken'.
Dank u allen!
-
TIP: kijk ook even naar http://www.synology-forum.nl/aankoopadvies/welke-nas-tv/msg87779/#msg87779 (http://www.synology-forum.nl/aankoopadvies/welke-nas-tv/msg87779/#msg87779)
-
Heb hier een DS213j en een Samsung (SmartTV) UE46F6670 en DLNA werkt hier gewoon perfect hoor. Divx, Avi, Mp4, Mkv, Vob, etc spelen hier zonder enig probleem of vertraging inc. srt's die netjes mee gestreamd worden.
Ben benieuwd hoe jij dat doet, want heb hier bijna dezelfde opstelling (alleen een andere smart tv wel samsung). VOB's spelen vaak niet af en dvd menu's werken niet, dus ondertiteling is ook lastig tot niet in te stellen. Ook heb ik veel iso's op mijn nas staan en dlna kan daar ook niet mee omgaan. Ben dan ook benieuwd hoe jij dat doet qua ondertiteling of taal instellingen (dochter wil films het liefst in nederlands zien/horen). Vermoed dat jij niets aan ondertiteling of taal doet?
Persoonlijk ben ik dan ook zeer blij dat ik al jaren een xtreamer hier heb staan. Enkel kan die nog geen 3d aan. Dat wordt een vraag voor een volgende streamer als deze het begeeft.
-
Ben benieuwd hoe je dat dan doet. Plex geinstalleerd op de Samsung? Dan heb je nog steeds een stevige NAS nodig met voldoende power voor Transcoding. Ook blijf je dan beperkingen houden want ik heb begrepen dat embedded ondertiteling niet mogelijk is dus alleen externe srt's.
Ik heb mijn video bestanden gewoon in de gedeelde video map staan en alle formaten spelen feilloos af op mijn Samsung UE46F6670 via DLNA (Diskstation). De srt's aanwezig in de folders met dezelfde naam als het video bestand streamen ook mee over DLNA en met synchrone weergave. Dit is ook van toepassing voor mijn foto en muziek bestanden. Zowel de NAS als Tv zijn bedraad aangesloten via een Airport Extreme (model 2009). Ook het streamen naar mijn iPad en iPhone werkt perfect via Aceplayer, ook met srt ondersteuning en zowel intern/extern.
Daarom dat ik de problemen hierover niet goed begrijp. Via Plex draaien is momenteel nog geen optie aangezien PMS niet ondersteund wordt voor DS213j. Heb al wel getest via PSM op OSX, gedeelde media mappen van NAS toegevoegd en zo streamen naar Tv en ging ook perfect. Daarom dat PSM voor DS213j wel handig zou zijn want dat is de enige oplossing voor cover + metadata ook zichtbaar te krijgen op mijn Tv.
-
Bedankt voor alle hulp. Ik ga weer verder met vooronderzoek, nu alleen richting de mediaspelers.
Blijft behelpen, zover krijg ik het gevoel. Had gehoopt dat een NAS een meer 'alles in 1' oplossing zou zijn, en niet het begin van 'een apparaat A voor het apparaat B om het apparaat C te laten werken'.
Dank u allen!
Dan moet je er eentje nemen met HDMI output want dan heb je NAS en Mediaplayer in-een. Dergelijke combi's hebben wel vaak het nadeel dat ze geen enkele functie echt goed doen omdat het een compromis is.
Als je 1 apparaat echt belangrijk en is de enige reden van een NAS om als opslag voor films te functioneren, overweeg dan een Mediaplayer waar je een (of zelfs 2) hardisks kunt plaatsen. Zie http://bit.ly/19CxvNW
-
M'n TIP nog bekeken ?
http://www.synology-forum.nl/aankoopadvies/welke-nas-tv/msg87779/#msg87779 (http://www.synology-forum.nl/aankoopadvies/welke-nas-tv/msg87779/#msg87779)
-
Bedankt voor de reacties.
@TonVH: heb hier ook over gelezen, alleen mis ik dan de functie van automatisch downloaden van de films en de opslag/backup functie van de NAS + van buitenaf te benaderen.
@Birdy: ik zit momenteel al met een lastige set-up, zo lastig dat ik het toch een poging ga geven om hier uit te leggen, maar het waarschijnlijk niet al te duidelijk kan uitwerken.
Momenteel:
- router gewoon in de meterkast
- home cinema set --> doorgelinkt via hdmi --> ziggo kastje --> tv
Nu is het voor mij niet totaal duidelijk (heb het laten aanleggen...) of de home cinema set en de ziggo kast naast elkaar doorgelinkt staan naar de TV of achter elkaar (zeg maar parallel of in serie).... (1 v.d. 2 zou niet moeten werken, en het werkt wel, dus weet iemand dan hoe het wel goed zou moeten werken?)
Home cinema set heeft maar 2 HDMI uitgangen, waarvoor ik de 2e nodig zal hebben voor de PS4. De TV heeft nog wel een aantal HDMI kanalen over (v.d.4), maar als ik daar een media player op prik, dan zit ie dus buiten het 'circuit' hoe ik TV kijk...
-
Home Cinema set krijgt toch via een HDMI kabel vanuit de TV zijn geluid?
Althans bij mij wel, dat gaat via HDMI-ARC, Audio Return Channel heet dat.
Ik sluit alles aan via HDMI op mijn TV en het geluid komt via HDMI2 altijd op mijn Soundbar.
Die Soundbar bedien ik dus ook met de AB van de TV.
Dus of ik nu kijk via HDM1, HDMI3, of HDMI4 het geluid komt altuid op HDMI2 te staan.
Gebruik je HDMI2 dan niet? Nee, daar zit mijn mijn BluRay speler op doorgelust via de Soundbar en dat apparaat gebruik ik werkelijk nooit (meer).
-
Nog een vraagje: kan zo'n nas overweg met een range extender, m.a.w. Ziet hij dan zowel "netwerk" als "netwerk_Ext" als thuisnetwerk?
-
De NAS is niet draadloos.
Zolang de extender deel uitmaakt van het zelfde netwerk als de basisrouter is de NAS bereikbaar in het hele netwerk.
-
Ziet hij dan zowel "netwerk" als "netwerk_Ext" als thuisnetwerk?
Ja, om Robert even aan te vullen, mits die extender dus onderdeel is van je huidige WiFi netwerk (wat Robert dus bedoeld).
Dus, als je met een Wifi apparaat via "netwerk_Ext" aangesloten zit dan kan dat apparaat dus ook je NAS zien.
-
Bedankt allen voor de duidelijke antwoorden en de grote bereidheid om alles zo duidelijk uit te leggen.
Mijn budget is qua wat ik wil (zie eerste post) momenteel niet heel erg hoog, €350,-, maar om eerlijk te zijn, veel meer wil ik er op de langere duur ook niet aan uitgeven.
Aangezien de hardware (relatief wellicht goedkoop) toch vrij duur blijft met een dergelijk budget, zat ik te denken aan alles zo rechtlijnig en gemakkelijk mogelijk te laten functioneren.
Gisterenavond heb ik, succesvol, een poging gedaan met mijn Smart TV (jammer genoeg niet van Samsung, want zoals ik uit eerdere posts afleidt, werkt deze beter qua srt ondersteuning met DLNA) een film met SRT ondertiteling af te spelen op de TV. Prachtig!
Het enige jammere, de USB poort zit achterop de TV en ik zou dan dus elke keer een USB stick moeten kunnen aan/afkoppelen, films op USB zetten op PC e.d.
Om dit te omzeilen zou ik graag, door de ingebouwde koker in de muur, een USB kabel (hoe lang mag zoiets zijn om nog ruisvrij door te kunnen geven?) naar beneden willen zetten, waar ik een externe HD zou neerzetten. Idealistisch gezien zou ik deze dan willen 'voeren' met videobestanden via een instapNAS (die ik wel wil aanschaffen vanwege back up en downloadmogelijkheden).
Ik zinspeel volgens mij nu op een mediaplayer? Ondanks dat de Smart TV in ieder geval via USB de voor mij handige formaten kan afspelen, is er geen andere mogelijkheid om een externe HD te kunnen aansluiten op het netwerk (zonder bekabeling te leggen richting router)?
Is het dus mogelijk, om downloads automatisch naar een mediaplayer/externe HD met netwerkmogelijkheden te laten zetten (kan deze ook in slaapstand?), binnen mijn budget?
Mocht dit niet mogelijk zijn, dan zou wellicht een 'gewone' externe HD uitkomst bieden, die ik dan wel graag van een 'aan/uit' knop zou willen voorzien, dat ie niet de hele dag aanstaat voor niks. Dan mis ik wel de functie om er draadloos een film op te zetten, maar meestal heerst de 'downloadmania' toch meer een week of 2 en daarna enkele weken weer niet.
Mocht die laatste oplossing de beste voor mij(n budget/wensen) blijken, hoe 'snel' kan je data ongeveer exporteren vanuit een NAS draadloos naar een PC (of diens externe aansloten HD)? Films die ik download zijn meestal 1,5/2 GB per stuk en ik zou best kunnen leven met een prestatie dat die tussen de 10 en 15 films per uur op de externe kan zetten...
PS Sorry voor de langdradigheid van de post, karaktereigenschap, ben me er bewust van. Heel veel dank alvast voor alle moeite!
-
Je kan ook gebruik maken van een mediaspeler met enkel netwerk mogelijkheid (al dan niet draadloos) zonder harde schijf. Dan stream je rechtstreeks vanaf je NAS naar de mediaspeler die het op je tv laat zien. Dat soort mediaspelers zijn ook nog relatief goedkoop en kunnen full-hd aan (als je een hd tv hebt). Sommigen zelfs 3d.
-
Google eens op raspberry pi met xbmc. Dit in combinatie met een harde schijf geeft je waarschijnlijk precies wat je zoekt.
Via het netwerk kun je de schijf dan benaderen en een NAS is in de toekomst een prima uitbreiding.
De raspberry kost ongeveer 4 tientjes en kan gewoon op de afstandsbediening van je tv. (als die CEC ondersteunt)
Eerlijk gezegd heb ik pas onlangs een (tweedehands) 212j aangeschaft zodat ik wat meer ruimte heb, automatisch kan downloaden en mijn foto's extern kan benaderen.
Succes.
-
Bedankt voor je reactie Dolores.
Raspberry klinkt wel interessant, maar na enige verdieping wordt hem dat ook niet; heb geen vaste internetaansluiting bij mijn TV, plus dat het 'eigen klus' gehalte erg hoog ligt, waar ik liever een gebruiksvriendelijke mogelijkheid als een NAS van Synology verkies. Het 'eigen klus' gehalte spreekt me zeker aan, maar niet voor iets waar ik dagelijks op moet kunnen/willen vertrouwen.
Je hebt een 212j... hoe ervaar jij downloaden? Download je ook NZB bestanden? Want het enige wat ik me afvraag, is of het terug in elkaar zetten van bestanden, daar de 214j genoeg power voor heeft (al heb jij dan een voorganger van de 214j)?
Verder lijkt mij het streamen via DLNA wel genoeg (voor mezelf), maar voor mijn wederhelft los ik het wel op met een externe HD die ik nog heb liggen met een USB verlengsnoertje.
Ik heb in ieder geval het plan uitgetrokken om eind deze week de 214j te kopen met een WD Red 3TB erbij, lijkt me een leuke setup voor mijn wensen :P
-
Ik vertrouw dagelijks op mijn RaspberryPI, ding doet gewoon wat hij moet doen.
Maar een netwerk aansluiting bij de TV is dan wel wenselijk uiteraard.
Een RaspberryPI kan prima overweg meteen NAS waar de media op staat.
Maar ook met een externe harde schijf als je daar de data op hebt staan.
-
Ps klein afwijkend vraagje van het topic: Hoe adviseren jullie bestanden te benaderen op de nas, webbased of via verkenner (en waarom deze manier)?
-
Als je heel zeker weet dat je niks anders gaat doen dan naar een mediaspeler streamen en als de snelheid van downloaden/uitpakken je niet uitmaakt, dan voldoet het natuurlijk prima. Toch zie ik relatief veel mensen die achteraf spijt hebben van hun J. Een NAS kopen de meeste mensen denk ik in eerste instantie zonder precies te weten wat ze er allemaal mee gaan doen (is ook logisch, het is voor veel mensen een heel nieuw soort apparaat) en zonder dat ze in de praktijk met een J of een +-versie hebben gestoeid. Na een tijdje stappen ze dan toch over.
Het is best wel wat extra geld, maar uiteindelijk doe je er ook wel een jaar of 4 mee. Dan is het best fijn als je kwa packages net wat flexibeler bent. Denk er dus nog even goed over na hoe je hem denkt te gaan gebruiken.
-
Hoeveel ruimte neemt Dsm 4.3 zelf in op de harde schijf?
-
DSM houdt 100-200GB ruimte vrij voor de eigen partitie.
Of dit van het model afhangt weet ik niet.
-
Dank u. De DS213j en WD Red 3TB zijn momenteel onderweg naar me, het is bijna Sinterklaas :D
PS Tot zover ben ik er achter dat ik waarschijnlijk wil gaan gebruiken:
- Time Machine; om die back ups te maken met 1 klik op de knop van bepaalde mappen van de computers hier (of om bepaalde tijdstippen, kan dit ook elke keer vlak voordat een computer wordt afgesloten?)
- Download station; torrents...
- NZBget; NZB bestanden, is lichter programma dan sabnzbd en past dus waarschijnlijk beter bij mijn NAS. Tegen die tijd zoek ik wel even een handleiding hoe je deze moet instellen...
- Quickconnect en/of EZ Internet (allebei?); zodat ik de NAS van buitenaf kan benaderen
- FTP/gebruikers (welke geniet de voorkeur bij jullie?); zodat anderen ook gemakkelijk bij bepaalde mappen kunnen komen en wellicht ook zaken op mijn NAS kunnen zetten, die belangrijk zijn voor mijn andere NAS gebruikers om te delen (bijv. foto's).
- Media Server; voor DLNA streamen (zonder subs) van video/muziek naar de TV
- Enkele Android apps om bovenstaande te kunnen volgen :-)