Synology-Forum.nl
Algemeen => Aankoopadvies => Topic gestart door: Tiemess op 02 maart 2012, 13:00:00
-
Hallo,
Ik zit eraan te denken om een Synology DS212+ te gebruiken voor het uploaden en delen van foto`s via de photo station applicatie voor een groot aantal gebruikers.
Echter is de vraag hoeveel gebruikers kan dit systeem gelijktijdig aan?
Ik kan in de specificaties alleen de volgende kernmerken vinden waarbij niets wordt vermeld over photo station 5.
Max. aantal gebruikersaccounts: 2048
Max. aantal groepen: 256
Max. aantal gedeelde mappen: 256
Max. aantal gelijktijdige verbindingen (SAMBA, FTP, AFP): 256
Heeft iemand hier ervaring mee?
Alvast Bedankt,
Niels
-
Ik kan in de specificaties alleen de volgende kernmerken vinden waarbij niets wordt vermeld over photo station 5.
Max. aantal gebruikersaccounts: 2048
Max. aantal groepen: 256
Max. aantal gedeelde mappen: 256
Max. aantal gelijktijdige verbindingen (SAMBA, FTP, AFP): 256
Deze aantallen gelden voor DSM maar omdat je in Photo Station ook voor DSM gebruikersaccount kan kiezen is de kans groot dat deze beperking ook voor Photo Station geldt.
Je kunt dus maximaal 2048 verschillende gebruikersaccounts aanmaken voor je Photo Station en er kunnen dus maximaal 256 gebruikers tegelijk aangelogt zijn. Echter kunnen er natuurlijk veel meer gebruikers je openbare foto albums bekijken. Deze gebruikers hoeven niet aan te loggen en worden dan ook niet geregistreerd (en gelogd). Hier zal de beperking eerder bij je ISP liggen dan bij je DS212+
-
Een misschien nuttige aanvulling:
Ik gebruik (misbruik?) Photostation users als groep. Zo heb ik een Photostation user die 'familie' heet. Uit ervaring weet ik dat meerderen met deze zelfde user tegelijkertijd kunnen inloggen.
Dat maakt het geven van permissions tot albums een stuk eenvoudiger.
Hoeveel tegelijkertijd: dat weet ik niet.
-
Ik zit eraan te denken om een Synology DS212+ te gebruiken voor het uploaden en delen van foto`s via de photo station applicatie voor een groot aantal gebruikers.
Wat is eigenlijk een groot aantal? En wat is de kans dat er veel gebruikers gelijktijdig van je Photo Station gebruik maken. Als je een bepaalde actie wilt doen waar veel gebruikers in korte tijd op gaan reageren dan zal je ISP niet blij met je zijn. Er zijn genoeg voorbeelden van sites die problemen hadden met enorm veel hits.
Als het gewoon om een grote familie gaat of een vereniging met een paar honderd leden dan hoef je je geen zorgen te maken. Zelfs op de piekmomenten zijn er misschien maar een paar gebruikers echt aangelogd. Ben je een docent fotografie en wil je dat alle 200 studenten hun foto's voor een bepaalde deadline uploaden dan kan het wel eens spannend worden.
-
Ik denk eerlijk gezegd dat je isp daar echt niet wakker van ligt. Je syno zal eerder beginnen te roken. Of je gebruikt gewoon je maximale bandbreedte en dan gaat de site vanzelf op zwart :mrgreen:
Sent from my iPhone using Tapatalk
-
Ik denk dat je website puur op zwart gaat als het maximale is bereikt en dit ligt niet aan je synology maar aan de bandbreedte.