Packages => Officiële Packages => Docker / Container Manager => Topic gestart door: Gaijin66 op 24 december 2024, 23:27:13
Titel: Omada controller op DS923+ niet bereikbaar
Bericht door: Gaijin66 op 24 december 2024, 23:27:13
Hallo iedereen,
Ik heb een Synology DS923+ NAS met 8GB geheugen. Deze draait nu DSM 7.2.2. Ik heb Omada controller van MBentley via de registry van Container Manager gedownload. Die voer ik uit met de in de bijlage vermelde instellingen. Container Manager geeft in eerste instantie de container gezond, maar na verloop van tijd geeft die een waarschuwing (ik geloof nadat ik de controller probeer te benaderen). Ik probeerde de controller te benaderen met zowel http://<ip adres NAS>:8088 als https://<ip adres NAS>:8043. Beide geven aan dat de pagina niet bereikbaar is. Ik heb de volgende apparaten van TP-Link: ER605, T1500G-10PS en TL-SG2008. Daar heb ik de web interface van aanstaan. Ze zijn ook alle drie geupdate met de nieuwste firmware. Ik heb bijlagen van de instellingen en log bijgevoegd. Ik hoop dat iemand kan helpen.
Titel: Re: Omada controller op DS923+ niet bereikbaar
Bericht door: Gaijin66 op 01 januari 2025, 23:16:39
Kom op. Kan iemand me alstublieft helpen?
Titel: Re: Omada controller op DS923+ niet bereikbaar
Bericht door: Babylonia op 01 januari 2025, 23:54:57
Ik vermoed van niet, anders was er beslist al wel een reactie van binnen gekomen.
Er zullen mogelijk best TP Link Omada gebruikers zijn van mensen die tevens ook een Synology NAS gebruiken?? Maar of ze daarbij dan ook nog "via een omweg" expliciet een "Omdada Controller" via een container op een NAS installeren, zal naar ik vermoed niet zo waarschijnlijk zijn of in ieder geval uiterst zeldzaam??
Ofwel je zit op "een eilandje" van mogelijkheden waar nauwelijks anderen gebruik van maken of ervaring in hebben. Kun je je vraag niet beter stellen op fora van TP-Link zelf?
Titel: Re: Omada controller op DS923+ niet bereikbaar
Bericht door: Gaijin66 op 02 januari 2025, 03:14:00
Bedankt voor de reactie.
Maar als ik google op 'synology omada controller' kom ik toch aardig wat resultaten tegen. Alleen niet met de oplossing die ik nodig heb.
Je suggestie is een goede. Ik kan dat ook proberen.
Titel: Re: Omada controller op DS923+ niet bereikbaar
Bericht door: Babylonia op 02 januari 2025, 04:48:37
Over Google gesproken. Misschien heb je er iets aan.
Titel: Re: Omada controller op DS923+ niet bereikbaar
Bericht door: Birdy op 02 januari 2025, 11:46:08
How to Install TP-Link Omada Controller on Your Synology NAS (https://mariushosting.com/how-to-install-tp-link-omada-controller-on-your-synology-nas/) [attachimg=1]
Titel: Re: Omada controller op DS923+ niet bereikbaar
Bericht door: Gaijin66 op 03 januari 2025, 01:05:27
Die suggesties die jullie voorstellen heb ik al geprobeerd, maar werkten niet. Toch bedankt voor het meedenken. Ik heb maar een oudere versie geïnstalleerd (versie 5.14.32). Die werkt wel.
Titel: Re: Omada controller op DS923+ niet bereikbaar
Bericht door: Gaijin66 op 11 maart 2025, 21:15:15
Inmiddels heb ik de nieuwste Omada Software Controller in docker op mijn Synology NAS draaien. Ik heb de bijgewerkte site van Marius Hosting (https://mariushosting.com/how-to-install-tp-link-omada-controller-on-your-synology-nas/) gevolgd. Dit werkt tot nu toe perfekt. (Mocht iemand hier wat aan hebben)
Ik heb nog een vraag waarvan ik het antwoord al wel vrees:
Kan ik de NAS dan ook instellen met LACP 802.3ad of wordt de NAS dan onbereikbaar?
Titel: Re: Omada controller op DS923+ niet bereikbaar
Bericht door: zandhaas op 12 maart 2025, 08:51:43
Citaat
Kan ik de NAS dan ook instellen met LACP 802.3ad of wordt de NAS dan onbereikbaar?
Ja dat kan. En als je het goed doet blijft je NAS bereikbaar.
Link aggregation configureren (https://kb.synology.com/nl-nl/DSM/help/DSM/AdminCenter/connection_network_linkaggr?version=7)
Maar dit moet dan ook op je switch zijn geconfigreerd voor de 2 poorten waar je NAS op is aangesloten.
Titel: Re: Omada controller op DS923+ niet bereikbaar
Bericht door: Gaijin66 op 12 maart 2025, 20:17:34
Dat wil inderdaad. Ik heb het nu ingesteld. Belangrijk daarbij wel is dat je eerst de switch instelt en daarna de NAS. Andersom heeft als resultaat dat de NAS niet meer bereikbaar is en daardoor Omada ook niet.