Synology-Forum.nl
Packages => 3rd party Packages => Topic gestart door: Pietoesnoe op 10 december 2014, 09:53:44
-
Graag had ik eens ervaringen willen horen met besturing van Domotica via de synology nas. Ik ben mij de laatste weken aan het verdiepen in domotica en zou er binnenkort mee aan de slag willen gaan.
De keuze gaat stilaan richting Z-Wave technologie en eventueel een Vera Lite box. Ik lees ook regelmatig dat een synology nas een Z-Wave contoller kan worden. Zo komen apps als Domoticz en SynoWave regelmatig te voorschijn als ik Google.
Nu is mijn vraag of er al mensen zijn met ervaring hiermee? Werkt dit naar behoren en wat is de leercurve (met 2 jonge kids is mijn tijd beperkt)? Wat zijn de mogelijkheden of is het toch beter een aparte controller te kopen zoals de Vera Light?
-
Heb zelf geen ervaring met Zwave op de NAs maar gebruik een Vera Lite.
Ben ik erg tevreden over.
Voor Domoticz is er tegenwoordig een package voor Synology beschikbaar.
Je moet dan de volgende link even aan je package centre toevoegen.
http://steef84.asuscomm.com/sspks/
-
Bedankt voor de reactie Ben! Ik heb nog wat verder gezocht en merk dat het telkens afhangt van enkele enthousiaste programmeurs... Lijkt mij dan toch beter de Vera oplossing te kiezen.
Misschien beetje offtopic, maar heb je wat tips om er mee aan de slag te gaan? Wat stuur je zo allemaal aan?
-
Klopt beetje offtopic voor dit forum. Er is ook een forum voor de vera
http://forum.micasaverde.com/
Ik stuur er alle verlichting in de huiskamer(licht aan bij zonsondergang), keuken en buitenverlichting (tuin + oprit) mee aan.
Ik stuur de centrale afzuiging er mee aan.
Ook de zonneschermen worden via Zwave bestuurd.
Ik heb een rfxcom erbij om alle klik-aan-klik-uit spullen die ik al had aan te sturen.
Tevens worden via die rfxcom een aantal temperatuur en hygrometers (oregon scientific) uitgelezen en opgeslagen via een datamining app op een usbstick.
Momenteel ben ik bezig om een aantal temperatuur censors samen te bouwen met een universel zwave interface zodat ik de verschillende temperaturen in mijn cv ketel en zonneboiler kan monitoren.
Een en ander kan bekeken en bestuurt worden via een app op m'n tablet.
Volgende stap zal een openterm interface voor de cv ketel worden en daarna als de slimme meters uitgeleverd gaan worden moet die natuurlijk ook gemonitored worden.
-
Ik heb uiteindelijk toch voor de oplossing gekozen om via Debian Chroot aan de slag te gaan met Domoticz. Het was niet eenvoudig...ma het is mij uiteindelijk toch gelukt. Bedankt voor het meedenken!
-
Ben ik erg tevreden over.
Voor Domoticz is er tegenwoordig een package voor Synology beschikbaar.
Je moet dan de volgende link even aan je package centre toevoegen.
http://steef84.asuscomm.com/sspks/
Dat heb ik gedaan maar er komt geen pakket bij. Of moet de nas geroot worden?
-
Je moet alleen de packages installeren. Normaal zou alles direct moeten werken. Je hoeft niets te rooten, je moet wel bij instellingen even aangeven dat packages van externe uitgevers mogen worden toegelaten. Heb je op vernieuwen gedrukt?
De packages heeft wel geen ondersteuning voor Zwave...
-
Ik zie nu ook Domoticz van de SynocCommunity in m'n package centre staan.
-
ik ook maar die wil niet installeren...
-edit- wel nu ik de uitgeverscontrole uitgezet heb
-
Je moet alleen de packages installeren.
zie ik er helaas niet bijstaan en als ik voor handmatig kies, krijg ik dit scherm uiteindelijk waar ik niet van weet wat ik moet doen
-
Gewoon kruisje drukken. Is nog iets wat ik moet fixen in een volgende build. Heeft te maken met het opslaan van scripts en icons als je Domoticz upgrade van een vorige versie.
-
Ik krijg 'Ongeldige locatie' als ik http://steef84.asuscomm.com/sspks/ probeer toe te voegen...
Kan ik dit zelf oplossen?
Edit: never mind, werkt reeds...
-
Geen probleem hier:
[attach=1]
[attach=2]
-
Gewoon kruisje drukken. Is nog iets wat ik moet fixen in een volgende build. Heeft te maken met het opslaan van scripts en icons als je Domoticz upgrade van een vorige versie.
Hoi. Ik kan niet scrollen en nergens een kruisje aanvinken (de screendump is alles wat ik kan zien en er verandert niets als ik probeer te scrollen). Als je zegt hoe ik dat 'blind' kan doen met het toetsenbord, ben ik ook geholpen. Of moet ik een andere browser dan Chrome installeren?
-
Goedemorgen. Het probleem zou opgelost moeten zijn met de laatse build. Probeer het maar eens.
Over deze packages: topic start was aansturing via Zwave. Helaas zit er nog geen zwave ondersteuning in deze packages.
-
Andere vraag, ik heb nu alles werkend en ben er super tevreden over.
Weet jij waarom mijn events niet aangeroepen worden?
(https://www.synology-forum.nl/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs13.postimg.org%2F3otj36jqv%2Ftoon.jpg&hash=54b204ae83cdb17fdfc8f470052b733e729e0b56)
Dit is een voorbeeld van 1 event, waarbij de url getest is en werkt maar ook andere simpelere events als 'if sunday, then send notification' werken niet. Ik had dit al op het Tweakers-forum geplaatst (http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/43549575#43549575) maar heb nog geen oplossing gevonden...
EDIT: NEVER MIND, event stond niet op ACTIVE!!
-
Als ik het goed begrijp dan werkt dit pakket direct, alleen geen Z wave. Als je een software update voor je nas krijgt werkt domoticz dan gewoon nog dit in verband met mijn logging voor mijn zonnepanelen?
-
Dat klopt. Mijn Domoticz installatie blijft werken na een DSM update.
-
Ik heb het geinstalleerd. Waar ik echter tegen aanloop is dat ik te weinig usb ingangen heb. Ik heb er een nodig voor rfx com een voor een backup schijf en een voor de toekomstige z wave en een voor het monitoren van mijn slimme meter.
Is hier ook een oplossing voor? Ook gaan de hd's van mijn nas niet meer uit, ze draaien nu 24 uur per dag.
-
ja hoor, voor een paar euro zijn er USB uitbreidingssetjes te koop, evt gevoed. Ik gebruik er zelf ook eentje omdat ik te kort kwam
-
Die poorten kan je dan ook fixed toe wijzen? Heb jij ook dat de hd's continu blijven draaien?
-
ja hoor, voor een paar euro zijn er USB uitbreidingssetjes te koop, evt gevoed. Ik gebruik er zelf ook eentje omdat ik te kort kwam
Dat is gelukt. en het werkt ook goed. :) Blijven echter de harde schijven nu continu draaien of gaan ze naar verloop van tijd ook in hybernate? Iemand een idee?
-
Niemand hier een antwoord op? Ik wil nl weten of het normaal is of dat er gewoon iets niet goed werkt. Ik heb nl al eens gehad dat dit bij een andere applicatie ook gebeurde.
-
Bij mijn DS213+ blijven mijn schijven idd draaien. Of dat alleen aan Domoticz te wijzen is weet ik niet. op mijn Syno draaien zoveel services dat hybernate sowieso onmogelijk is. Mogelijk houden de logfiles van Domoticz jou schijven wakker. Je zou deze kunnen disablen of naar een usb laten loggen.
-
hallo steef84,
Bedankt voor jou antwoord. Ik kan het proberen de logging naar usb te sturen. Loopt de rest van de applicatie dan gewoon in het geheugen van de nas en niet op de hd's?
-
Ik denk dat eventuele (lua) scripts ook je schijf wakker houden, als de log naar usb niet voldoende is kun je deze locatie ook wijzigen. De rest zal denk ik in geheugen draaien
-
Ik ga het proberen. Nogmaals bedankt voor het meedenken.