De gebruikersinterface van DSM 4.2 is prima maar toch blijf ik niet helemaal begrijpen hoe het nou werkelijk in elkaar zit.
Als ik het goed begrijp kan ik op mijn NAS back ups maken van bestanden op mijn laptops. Dat is me ook gelukt m.b.h.v. data replicator. Maar hoe maak ik nou gebruik van die andere mogelijkheden?
Wat wil ik bereiken?
-1. Mijn bestanden moeten veilig vanaf meerdere plaatsen te bereiken en te bewerken zijn ongeacht met welke PC ik aan het werk ben. (bijvoorbeeld thuis of op kantoor)M.a.w. ik beschik dus altijd over het nieuwste document. Moet ik hiervoor al mijn bestanden eerst naar de NAS kopiëren? En hoe dan verder? doe ik dat vanaf de "admin"account of vanaf de user account?
-2. Ik heb een grote muziekcollectie die ik centraal wil kunnen benaderen en die door meerdere verschillende personen te beluisteren moet zijn. (maar ook wanneer ik bijvoorbeeld op kantoor mijn muziek wil kunnen beluisteren) Ik ben echter zelf de enige die bestanden toevoegt of verwijdert. Moet ik deze muziekbestanden naar de NAS kopiëren of verplaatsen?
-3. We hebben een grote collectie foto's die door meerdere verschillende personen te bekijken, te bewerken en toe te voegen moet zijn. Hoe zorg ik ervoor dat dit mogelijk wordt?
-4. En tenslotte: ik heb een externe harde schijf die ik als 2e back up mogelijkheid wil gebruiken. Ik wil die back up graag automatiseren. Hoe kan ik dat doen? En hoe zit het nou met die back up op de NAS zelf? gaat dit nou wel of niet automatisch, en wat is dan de relatie met de 2e back up op de externe HD?
Waarschijnlijk staan de antwoorden op mijn vragen wel in de helpfiles (over het algemeen best goed) maar ik zie door de bomen het bos niet meer omdat er heel veel termen in staan die ik niet ken. Eigenlijk ben ik dus op zoek naar een goede uitleg in "jip-en-Janneke-taal"
Ik ben benieuwd naar jullie antwoorden, maar ook of ik nou de enige ben die hier tegen aan loopt.